Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przypisanie przycisku klawiatury do konkretnego wydarzenia

Ostatnio zmodyfikowano 2018-01-22 23:00
Autor Wiadomość
aler
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Przypisanie przycisku klawiatury do konkretnego wydarzenia
» 2018-01-22 19:41:33
Witam,
Potrzebuję napisać kod, aby na zdefiniowane wcześniej wydarzenie został "wciśnięty" konkretny klawisz na klawiaturze. To co mnie interesuje to sam fakt przypisania klawisza.
Zobrazuje to na przykładzie:

"Nie działa klawisz Esc. Użytkownik chcę, aby klawisz Q działał jak Esc."

To jest tylko przykład, gdyż w rzeczywistości zdarzenie, które ma wywołać reakcję taką samą jak naciśnięcie klawisza pochodzi z zewnątrz.

W jaki sposób mogę tego dokonać? (bez zewnętrznych programów).
Czy istnieją biblioteki, które mi to umożliwiają, czy muszę sama kombinować z kodem?
Przeglądałam mniej więcej internet, jednak moja wiedza C++ jest początkowa i ciężko mi się poruszać po trudniejszych zagadnieniach. Podejrzewam, że zagadnienie o które pytam ma konkretną nazwę, jednak nie wiem jak to się fachowo nazywa :D
P-168915
pekfos
» 2018-01-22 19:50:11
Chcesz żeby klawisz Q zastąpił Esc? Na pewno możesz to osiągnąć pisząc nakładkę na sterownik klawiatury, nie wiem czy da się prościej. Praktycznie cały kod masz w przykładowym sterowniku klawiatury w WDK.
P-168916
aler
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-22 19:57:11
Niestety nie, to był tylko przykład dla zobrazowania.

Posiadam urządzenie zewnętrzne, czujnik emg.
Chcę aby program w przypadku wykonania pewnego gestu (wcześniej zdefiniowanego), nacisnął odpowiednie klawisze.

Przejrzałam już częściowo internet, niestety żadnej konkretnej biblioteki dla czegoś takiego nie znalazłam.
Chyba, że powinnam spróbować z WinApi, jednak nigdy z tym do czynienia nie miałam.
P-168918
mateczek
» 2018-01-22 20:02:43
1 zależy ci na globalnym zachowaniu !!! czy na sterowaniu swoim programem?? czy na sterowaniu konkretnym programem??
2 jak się komunikujesz z czujnikiem teraz ??
P-168919
aler
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-22 20:42:40
1. Zachowanie globalne, program którym chce sterować jest inny.
2. Komunikacje z czujnikiem mam już zagwarantowaną, odbywa się poprzez bluetooth.

ad1.
Ogólnie, to aby sterowanie było bardziej ogólne to nie chciałam precyzować aplikacji. Urządzenie ma sobie odczytać gest i wysłać informację do programu, który tworzy sobie zmienną (dajmy na to poseToKey) i następnie przypisuje tej zmiennej zachowanie jakiegoś przycisku (dajmy np. F5).

Taki programik będzie sobie działał w tle (nie będzie dla konkretnej aplikacji), ale chcę aby to zachowanie było dla wszystkich innych aplikacji (np. otworzę sobie stronę internetową - chce aby sama się odświeżyła). Ale chcę aby to działało uniwersalnie zarówno dla Chrome, Firefoksa czy też Opery.

Czy coś takiego jest możliwe?
P-168922
pekfos
» 2018-01-22 20:51:51
Czy coś takiego jest możliwe?
A czy jest możliwa klawiatura bluetooth?
P-168924
geceves
» 2018-01-22 23:00:52
Jeżeli chcesz aby aplikacja A, reagowała na sygnały z urządzenia to możesz np:
a) napisać sterownik dla urządzenia
b) napisać aplikację, która będzie nasłuchiwać sygnały z urządzenia i będzie używać
SendInput
 (https://msdn.microsoft.com​/pl-pl/library/windows/desktop​/ms646310(v=vs.85).aspx) czy
SendMessage
 (https://msdn.microsoft.com​/en-us/library​/ms644950(VS.85).aspx)

Jeżeli chcesz aby aplikacja A, udawała jakieś wciskane klawisze, to może zainteresować cię dodatkowo
RegisterHotKey
, i np. dla kombinacji
Ctrl+Shift+Q
 symulować kliknięcie
Esc
.
P-168933
« 1 »
  Strona 1 z 1