Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wywołanie funkcji w ciele funkcji

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-11 21:52
Autor Wiadomość
Zigor36
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wywołanie funkcji w ciele funkcji
» 2018-03-04 12:14:43
Witam, jakie są sposoby na wywołanie funkcji w ciele funkcji?
A więc mam zmienną pokoje i w środku niej do każdego pokoju (kuchnia, łazienka itp.) w case'ach chce zamieścić wywołanie poszczególnych funkcji tak jak ogrzewanie, oswietlenie itp. Czy jedynym sposobem będzie zamieszczenie kodu funkcji pokoje w funkcji main? 
P-169734
pekfos
» 2018-03-04 13:21:24
Witam, jakie są sposoby na wywołanie funkcji w ciele funkcji?
[..]
Czy jedynym sposobem będzie zamieszczenie kodu funkcji pokoje w funkcji main?
Sam przyznałeś, że main to funkcja, więc gdyby nie dało się wywołać funkcji w funkcji, to funkcje byłyby zupełnie bezużyteczne, bo program już się wykonuje w funkcji.

Co to w ogóle za głupie pytanie..? Zamiast pytać na około, powiedz jaki dokładnie masz problem, bo nie wierzę, że nawet nie próbowałeś wywołać funkcji w funkcji..
P-169736
Zigor36
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-11 09:33:58
Zadałem pytanie na innym forum i dostałem jasną odpowiedź, ale dzięki za starania. Użyje wielowątkowości.
P-169911
YooSy
» 2018-03-11 10:03:50
Możesz uchylić rąbka tajemnicy, jak rozwiązałeś problem?
Twój opis był bardzo szczątkowy i wykazywał raczej znikomą znajomość umiejętność programowania C++,
a tutaj działanie na wątkach. Jestem ciekawy.
P-169912
garlonicon
» 2018-03-11 10:40:59
P-169913
pekfos
» 2018-03-11 13:16:13
Zadałem pytanie na innym forum i dostałem jasną odpowiedź, ale dzięki za starania.
Która z tamtych dwóch odpowiedzi to ta jasna? Ta pierwsza, która zakłada jedną z możliwych interpretacji twojego dziwnego pytania i raczej nie najtrafniejszą? Czy może ta druga, która składa się z samego kodu, w którym nie ma nic, na co sam nie powinieneś wpaść na drodze myślenia trochę i prostego eksperymentu?
P-169918
Zigor36
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-11 21:52:43
"Zadałem pytanie na innym forum i dostałem jasną odpowiedź, ale dzięki za starania. Użyje wielowątkowości."

Dobra, spokojnie. Przepraszam za pomyłkę, ale nie chodziło mi o ten temat. Jeśli chodzi o te wywołanie w funkcji miałem kilka pomysłów na myśli. Z tym użyciem wielowątkowości dałem ciała, bo chciałem go użyć gdzieś indziej :P W innym temacie zadałem pytanie o timerze, który działa w tle - http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=26699I
Tam dostałem odpowiedź o tej wielowątkowości i innych.
Są też inne sposoby na ten timer, ale tak czy siak będę musiał użyć jakichś wątków na np. ogrzewanie działające w tle? które zmienia temperaturę w innych pokojach.

Jeszcze raz przepraszam za moją odpowiedź, nie wiem jak to zrobiłem, że nie zobaczyłem na jaką odpowiedź odpowiadam.
Ale często dziwnie reaguje na tego typu odpowiedzi:
"Co to w ogóle za głupie pytanie..? Zamiast pytać na około, powiedz jaki dokładnie masz problem"
, a ponieważ uzyskałem w innym temacie odpowiedź (tak na prawdę chodziło o odpowiedź o tym licznik) to musiałem napisać taki komentarz :p.

Jeśli chodzi o ten temat o wywołaniu funkcji, to nie dostałem tam jasnej odpowiedzi. Ale pomyślałem czy nie lepiej i tak będzie przebudować wszystko obiektowo.
Sorry za tą pomyłkę. Ale pomyliłem po prostu ten tutaj temat z tematem z licznikiem czasu.
Następnym razem zobaczę o jaki temat chodzi. Ale zmyliło mnie to, że zadałem to samo pytanie na 2 innych forach.
 
Jeśli chodzi o cały mój projekt będę go raczej cały przebudowywał, ponieważ jest tam wielki nie ład. I lepiej będzie go napisać obiektowo.

"Możesz uchylić rąbka tajemnicy, jak rozwiązałeś problem? Twój opis był bardzo szczątkowy i wykazywał raczej znikomą znajomość umiejętność programowania C++, a tutaj działanie na wątkach. Jestem ciekawy."

Mam znikomą wiedzę i nie kryję tego, ponieważ dopiero się uczę. Mój projekt gimnazjalny chce skończyć do końca roku szkolnego więc jeszcze mam trochę czasu. Wiem, że na razie nie użyje wielowątkowości, wiec zostawię na chwilę projekt a zajmę się uczniem dalej języka.





P-169946
« 1 »
  Strona 1 z 1