Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Od jakiego języka zacząć naukę programowania?

Ostatnio zmodyfikowano 2010-07-15 22:46
Autor Wiadomość
zabik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Od jakiego języka zacząć naukę programowania?
» 2010-07-14 02:28:25
Witam wszystkich użytkowników DDT. Mam 15 lat i w tym roku rozpocznę 3 klase gimnazjum. Za rok stanę przed trudnym wyborem szkoły średniej. Chciałbym pójść do technikum informatycznego i tu zaczyna się problem mianowicie według mnie po pójściu do owej szkoły powinienem znam już w stopniu zaawansowanym jakiś język programowania ale nie wiem na który się zdecydować znam w stopniu średnim c++, c# oraz php. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze?
P-19836
SeaMonster131
» 2010-07-14 09:05:34
Hmm...A w którym Ci się najlepiej programuje? :)
A tak według mnie c/c++ jest dobrym językiem programowania i fajnie się w nich pisze programy/gry itd... choć to może być tylko kwestia gustu :D

"Im więcej zna się języków programowania - tym lepiej" ;)

PS. Ja jestem od Ciebie o rok młodszy :P
P-19839
TheLukon
» 2010-07-14 09:49:14
Nie jest wymagane aby znać język programowania w stopniu zaawansowanym. Jeżeli chcesz się nauczyć programować to muszę Cię zmartwić ale szkołą ci w tym nie pomoże. Mogę się nawet założyć że każdy tak by napisał. A co proponowanego języka to weź sobie pascal'a. C++ może na początku wydać się tobie za trudny i zagmatwany.
Napisz, jak dobrze się uczysz, bo jak b.d to idz do liceum o profilu mat-fiz. 
P-19840
madmike44
» 2010-07-14 10:01:36
Myślę, że znając te trzy języki w stopniu średnim (choć nie wiem, co oznacza dokładnie dla ciebie poziom średni), Twoja wiedza jest na dobrym poziomie :) W szkole średniej, nawet jeśli chodzi o technikum informatyczne, będziesz miał programowanie od podstaw. Także ciesz się tym, co już umiesz i pisz coraz więcej dobrego kodu :)

Co do języka, to każdy ma swoje upodobania. Języka C# nie poznałem i nie zamierzam poznawać. PHP sprawia, że znakomita większość programistów mających z nim do czynienia ma koszmary, choć jak na ironię znakomita większość stron jest oparta na tym właśnie języku.

Języki C i C++ były pierwszymi, którymi zająłem się na poważnie (nie licząc małej przygody z Pascalem) i C++ jest według mnie świetnym, choć nie najłatwiejszym narzędziem, jeżeli chodzi o programowanie. Ostatnio zacząłem także pisać coraz więcej w Pythonie i muszę przyznać, że pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne - Python w miarę prosty język o naprawdę dużych możliwościach i rozbudowanej bibliotece standardowej.

Jeżeli chciałbyś poznać w trakcie wakacji coś nowego, to polecam zająć się jakąś ciekawą biblioteką graficzną dla C++. Na forum i w sieci znajdziesz informacje i kursy, ja natomiast mogę Ci polecić bibliotekę Qt.
P-19841
lenrokskate
» 2010-07-14 11:13:06
ja również polecam C++ - jest to chyba najpopularniejszy i najpoważniejszy język
P-19845
WinerFresh
» 2010-07-14 12:34:36
@lenrokskate ty kpisz czy o drogę pytasz?
P-19851
lenrokskate
» 2010-07-14 12:40:19
@Winerfresh

jestem całkiem poważny
P-19853
WinerFresh
» 2010-07-14 13:00:04
@lenrokskate:
Ja też i to bardzo. C++ to jeden z najdziwniejszych nieezoterycznych wysokopoziomowych języków programowania. Dziwniejszy jest chyba tylko Perl i PHP. Ciągłe korzystanie z preprocesora, magia wskaźników (najbardziej to wskaźników na funkcje), wiele niejasności i wiele innych nie czyni tego języka bynajmniej poważnym.
P-19855
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona