Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Lista shared_ptr

Ostatnio zmodyfikowano 2018-06-12 23:23
Autor Wiadomość
Wolfff
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-06-12 21:57:05
Dzięki wielkie za napracowanie się ale jesteś kilometry przede mną jeżeli chodzi o styl pisania i używanie funkcji. Jestem bardzo początkujący, prawie skończyłem dopiero podstawy programowania zorientowanego obiektowo, więc niestety nie znam jeszcze takich funkcji jak using czy listy inicjalizujące (override chyba daje znać że funkcja pochodzi z klasy z której dziedziczy klasa w której zostanie funkcja re-defined, ale słyszałem że nie jest użycie tego konieczne?). Postaram się przestudiować kod który napisałeś jak najlepiej potrafię i na pewno się dużo nauczę. Dzięki wielkie za pomoc!
P-171525
YooSy
» 2018-06-12 22:05:18
Te
using
 służą mi tylko do nazwania (krócej) inaczej typu.
Taki "nowszy"
typedef ] / cpp ].
P-171526
Wolfff
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-06-12 22:08:39
Czyli inaczej można to zrobić przez template?
A mógłbyś mi wytłumaczyć ten zapis?
C/C++
for( auto const & el: desk.GetList() ) {
    el->Refill();
    std::cout << '\n';
}
Pewnie też jakaś inicjalizacja, ale jakbym chciał się tego nauczyć albo ogarnąć co robi to nie wiem nawet co wpisać w google.
P-171527
YooSy
» 2018-06-12 22:24:24
Pętla
for
 oparta na zakresie.
https://en.cppreference.com/w​/cpp/language/range-for.
Metoda GetList() zwraca referencję do listy w klasie Desk,
a pętla iteruje po jej wszystkich elementach. Natomiast el jest elementem tej listy.
P-171528
pekfos
» 2018-06-12 23:04:43
Nie wiem jak to ma wyglądać bo nie jestem zaznajomiony z formatem pomieszania listy i shared_ptr. Jeżeli odpowiedź jest krótka to chyba by było szybciej napisać jedno zdanie a nie strzelać komuś w kolano i odsyłać do pierwszej części kursu C++.
C/C++
b.DodajElement( std::shared_ptr < Dlugopis > d );
To jest (w zamierzeniu) wywołanie funkcji, które ma taką samą składnię niezależnie od użytych typów. Jeśli to zrobiłeś źle, to masz braki w wiedzy na poziomie pierwszej części kursu C++.
Nie ma też czegoś takiego jak "format pomieszania listy i shared_ptr". Jest lista, której się używa zgodnie z regułami C++ i to samo shared_ptr. Argument że zapomniałeś podstawowych reguł C++, bo zobaczyłeś te dwie rzeczy obok siebie, jest niedorzeczny.
P-171530
Wolfff
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-06-12 23:20:25
Dzięki wielkie YooSy!
P-171532
Wolfff
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-06-12 23:23:46
pekfos jak nie chcesz pomóc to po co się produkujesz na ujmowanie innym? Twój wkład jest kompletnie w tym momencie zbędny, po co tak marnować swój czas. Temat zamknięty ponieważ ktoś spędził więcej niż 30 sekund na odpisanie. Jeszcze raz dzięki wielkie za wytłumaczenie i przykład.
P-171533
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2