Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Rozdział 15. Zadanie domowe.

Ostatnio zmodyfikowano 2018-07-24 21:39
Autor Wiadomość
pekfos
» 2018-07-24 20:22:53
Jak mam rozumieć tę linijkę? Czy na razie mam się po prostu nauczyć jej na pamięć?
A nie jest opisana w kursie..?

Dodatkowo zauważyłem, że używając metody ignore na początku programu trzeba wpisać 2 wartości, z czego nawet jeśli pierwsza jest literą to pętla się nie powtarza. Dopiero druga wartość jest brana pod uwagę i używana w kalkulatorze. W kolejnych powtórzeniach ten problem nie występuje.
Bo ignore() nie robi dokładnie tego samego. Każesz na samym początku programu zignorować pierwszą linię wejścia, więc musisz się powtarzać. Nawet logiczne.
P-171953
undefined
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-07-24 20:51:20
A mogę temu zaradzić, czy jest to konsekwencja użycia ignore() i powinienem to tak zostawić?

Swoją drogą, w jaki sposób cytować na forum?
P-171955
pekfos
» 2018-07-24 21:39:27
A mogę temu zaradzić, czy jest to konsekwencja użycia ignore() i powinienem to tak zostawić?
Poprawny kod działa poprawnie, więc jak nie działa poprawnie, to nie jest poprawny. Napisałem, co robisz w swoim kodzie, więc jeśli ci to nie odpowiada, to zapewne powinieneś tego nie robić.

Swoją drogą, w jaki sposób cytować na forum?
Link do opisu wszystkich tagów jest podany w zasadach zakładania tematów, z którymi powinieneś być zapoznany.
P-171956
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2