Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[openwrt] [package] [make][eclipse] problem z integracją ecpilse

Ostatnio zmodyfikowano 2018-11-06 13:15
Autor Wiadomość
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[openwrt] [package] [make][eclipse] problem z integracją ecpilse
» 2018-10-30 15:42:31
witam, głównie komppilowałem w środowisku visual studio i tam wszystko było dostarczane jak kompilator itp.
Teraz niestety pracuję z eclipse i kompilatorem który jest w openwrt(dystrybucja linuxa ), nie za bardzo ogarniam jak to zintegrować.
Na razie mam taki log z konsoli :


15:00:58 **** Incremental Build of configuration Default for project XXXxxxXXX ****
make all
Cannot run program "make": Launching failed

Error: Program "make" not found in PATH
PATH=[i tutak sporo ścieżek]

15:00:59 Build Failed. 1 errors, 0 warnings. (took 539ms)

domyślam się że w tym eclipse trzeba jakoś podać scieżke do make albo do zmiennych systemowych, tylko za bardzo nie wiem którą ścieżkę z tego OpenWRT wybrać, package sciągam sobie z zewnętrznego repozytorium i w 'make menuconfig' dodaje 'custom source directory' czy ktoś ogarnia te aotutoolsy XD

ktoś może coś poradzić  ??
P-172722
mateczek
» 2018-10-30 22:16:15
chodzi Ci o to jak zbudować środowisko do cross-kompilacji?? Bo open-wrt to dystrybucja dla sprzętów typu router itp. Rozumiem że nie chcesz stawiać eclipse na openwrt?? A chcesz jedynie pod ten system coś napisać ?? dobrze rozumuję??

Skoro pracujesz ("Teraz niestety pracuję z eclipse i kompilatorem który jest w openwrt(dystrybucja linuxa )") Czy to znaczy że to ci jakoś działa ?? . A jeśli postawiłeś sobie na PC tak okrojoną dystrybucję to skąd taki wybór?? Konieczność??  Bo jeśli nie to sam się prosisz o  problemy. Jeśli masz make zainstalowany to powinien się znaleźć tam gdzie znajdują się wszystkie programy dla przykładu Ubuntu będzie to folder /usr/bin/make (ubuntu).  (A gdzie to u ciebie wylądowało??) Może rozszerz kontekst?? Dlaczego taka uboga i minimalistyczna dystrybucja?? i na czym to stoi?? 86 arm ?? czy co??
P-172726
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-10-31 10:47:17
dokładnie jak zbudować środowisko do cross-kompilacji, nie mogę zainstalować eclipse na tym openwrt( openWRT jest narzucone z góry), dobrze rozumujesz chce napisać kilka ficzerów do tego stystemu. Działa mi kompilacja ponieważ na osobnym kompie mam cały Build sciągnięty(cały linux skompilowany i paczki) i tam sobie kompiluje za pomocą make ale chce to skonfiguraować w eclipse żeby było wygodniej, klikać buttom build i wsio. Spróbuję dodać  ten katalog /usr/bin/ do środowiska eclipse, może zadziała. edit : chociaż ta ścieżka nie zadziała muszę coś znależć w moim buildzie
P-172727
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-11-06 13:15:05
dałem radę, w ustawieniach 'Builders' wyłączyć 'Autotools Makefile Generator', w 'Tool Chain Editor' wyłączyć 'GNU autotools Toolchain' i dać na np Linux GCC, dodać odpowienie includy i ewentualnie makra i działa.
P-172769
« 1 »
  Strona 1 z 1