Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Porównywanie elementów wektora

Ostatnio zmodyfikowano 2019-01-10 22:22
Autor Wiadomość
werter
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Porównywanie elementów wektora
» 2019-01-09 04:17:40
Czesc,
mam takie pytanie..załóżmy że mam wektor w którym znajduje sie 100 elementów i dla kazdego z tych elementów muszę sprawdzić czy w tym wektorze jest wartosc wieksza od tego aktualnie porównywalnego punktu a jesli tak to umiescic ja w pomocniczym wektorze.Mam tak zrobić dla całego wektora z tym że nie dokonujemy porównania elementu samego ze sobą.Pomyślałem żeby po prostu stworzyć drugi wektor który będzie takiej samej wielkości jak pierwszy wektor i zawierał te same elementy i użył transforma gdzie elementy z pierwszego kontenera są elementami sprawdzanymi, a elementy z drugiego – elementami  z którymi dokonywane jest sprawdzenie natomiast nie wiem jak zaimplementować by elementy nie porównywały sie same ze sobą.

Myslalem o czyms takim ale to chyba nie dziala tak jak bym chcial

C/C++
vector < double > A( 100 );
vector < double > A '; //Zawiera kopie elementow z A
vector < double > P //wektor pomocniczy
transform( A.begin(), A.end(), A '.begin(),back_insert(P),[](double &a,double &b){jesli wiekszy return a; else continue;} );
P-173467
Anim
» 2019-01-09 09:42:37
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy nie możesz posortować swojego wektora? i wtedy każda wartość na prawo od szukanej jest albo równa, albo większa od Twojej :)
P-173469
mateczek
» 2019-01-10 22:22:34
i dla każdego z tych elementów muszę sprawdzić czy w tym wektorze jest wartość większa od tego aktualnie porównywalnego punktu a jeśli tak to umieścić ja w pomocniczym wektorze
 czyli znaleźć wartość maksymalną ??bo tylko od wartości maksymalnej nie będzie większej??
P-173496
« 1 »
  Strona 1 z 1