Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Funka edycji rekordów w pliku tekstowym przez program bez użycia tablic pomocniczych.

Ostatnio zmodyfikowano 2019-01-21 18:30
Autor Wiadomość
KingTheRock
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Funka edycji rekordów w pliku tekstowym przez program bez użycia tablic pomocniczych.
» 2019-01-21 00:45:36
Cześć, mam problem z napisaniem funkcji która pozwoli na edycję 6 rekordów w pliku tekstowym.
Mam do napisania program na zaliczenie, jest to quiz który losuje 20 pytań z pliku tekstowego oraz umożliwia edycję wybranego pytania. Do dokończenia tego programu potrzebuję ostatniej funkcji, która właśnie umożliwi edycję pytania. Tak wygląda przykładowe pytanie z pliku:

7. Cechy charakterystyczne metali to:
kationy metalu tworza siec krystaliczna
metal moze byc cegla
wszystkie odpowiedzi sa poprawne
w czasie elektryzowania ladunki przemieszczaja sie
d
Myślałem bo zrobić to sposobem wczytania, edycji i zapisania rekordu, a to wszystko odbywałoby się w pętli. Niestety po wczytaniu rekordu przez getline nie wiem jak to dokończyć.
Z góry za pomoc dziękuję
P-173631
YooSy
» 2019-01-21 05:56:03
Poniższe zadziała dla POD.
1. Zapamiętać pozycję wskaźnika pliku przed odczytem danych.
2. Edycja danych.
3. Cofnięcie wskaźnika do pozycji sprzed odczytu.
Nadpisanie danych.

Dla danych o różnej długości już nie jest tak kolorowo i trzeba będzie odczytywać od rzadanych danych do końca pliku. Edytować potrzebne dane i napisać.

W przypadku tak małej ilości danych (20 rekordów), pobierz wszystkie dane do tablicy. Edytuj dane i zapisz do pliku.
P-173632
KingTheRock
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-01-21 15:32:21
Trochę nie sprecyzowałem, cały plik tekstowy posiada 100 pytań czyli łącznie 600 rekordów. W zadaniu nie mogę używać tablic co komplikuje trochę Twoją radę.
P-173636
pekfos
» 2019-01-21 18:30:20
Zapisz dane po zmodyfikowaniu w osobnym pliku.

cały plik tekstowy posiada 100 pytań czyli łącznie 600 rekordów.
A pozostałe 500 rekordów to co? Chyba błędnie używasz terminu 'rekord'.
P-173639
« 1 »
  Strona 1 z 1