Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Obserwowanie innych programów i reakcja na ich działanie.

Ostatnio zmodyfikowano 2019-04-08 12:28
Autor Wiadomość
idepozapalki
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Obserwowanie innych programów i reakcja na ich działanie.
» 2019-04-08 11:15:58
Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu czytam forum. Trochę ćwiczę z CodeBloks.
Przerobiłem lekcję z Tray'em i chciałem użyć tego jakoś praktycznie.

Pytanie:
Jak obserwować inne aplikacje i reagować na efekty ich pracy przy użyciu takiego programiku z traya ?

Przykładowo chciałbym żeby program działający w trayu obserwował Painta i gdy użytkownik zapisze jakiś plik (gdziekolwiek) z rozszerzeniem bmp informował o tym dymkiem.

Przejrzałem forum i nie znalazłem podobnego tematu.
P-174345
pekfos
» 2019-04-08 11:46:46
» Kurs WinAPI, C++ » ZaawansowaneHaki lekcja.

Dodatkowo
» Porady dla użytkowników cpp0x.plZakładanie tematów na forum zalecenie
Tematy, które mogą istotnie ułatwić tworzenie szkodliwych aplikacji są uznawane za potencjalnie niebezpieczne. Prowadzenie dyskusji na tematy związane z zaawansowanymi technikami kasowania danych, keyloggerami i innymi potencjalnie szkodliwymi aplikacjami jest zabroniona. Tematy o niebezpiecznej lub zabronionej treści mogą zostać skasowane bez uprzedzenia.
Co znaczy, że możesz dostać niewielkie nakierowanie, ale jeśli nie masz dość wiedzy by to wystarczyło, to nie ma o czym rozmawiać.
P-174346
idepozapalki
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-08 12:03:24
Dziękuję za odpowiedź.
Właściwie to nie wiedziałem jak podejść do tego tematu.
Nie planuję tworzenia żadnych niebezpiecznych aplikacji.
Chcę sobie uprościć życie.
Podałem przykład z Paintem, bo w taki sposób chce żeby dane tworzone w specjalistycznym oprogramowaniu były przetwarzane dalej. Takie automatyczne uruchamianie ograniczyłoby w dużym stopniu niepotrzebną kikologię którą za każdym razem trzeba tak samo przechodzić.
P-174347
pekfos
» 2019-04-08 12:14:24
Nie ma uniwersalnych rozwiązań w tym temacie. Technika musi być dobrana do tego, co dokładnie chcesz osiągnąć i z jakim dokładnie programem. Haki nadają się tylko do przypadków, w których są w użyciu komunikaty systemowe. Być może będziesz musiał przeanalizować kod źródłowy, lub maszynowy, aplikacji by znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

Nie planuję tworzenia żadnych niebezpiecznych aplikacji.
Twoje intencje nie mają tu znaczenia, nawet jeśli jesteś z nimi szczery.
P-174348
idepozapalki
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-08 12:28:13
Nie wiem czy aż takie wysiłki będą potrzebne.
Dostaję pliki w formacie tekstowym które mają być dalej obrabiane i przetwarzane. Pliki są zapisywane (w celu archiwizacji) w dowolnych lokalizacjach, lokalnie bądź na serwerach, a informacja zawarta w nich jest czytana przez inne oprogramowanie które przetwarza je dalej. Niektóre z nich wymagają niewielkiej ingerencji. Wygląda to prosto, ale wymaga czyjegoś nadzoru i klikologi którą mógłby robić taki programik z Tray'a. Program działający w tle pomógłby uniknąć zapisów w błędnych lokalizacjach i pomyłek przed dalszym przetwarzaniem.
P-174349
« 1 »
  Strona 1 z 1