Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wolne odczytywanie skompilowanego pliku w wierszu poleceń

Ostatnio zmodyfikowano 2019-04-09 17:24
Autor Wiadomość
robertlato
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wolne odczytywanie skompilowanego pliku w wierszu poleceń
» 2019-04-09 14:16:14
Cześć,
Mam problem z odczytywaniem plików w wierszu poleceń. Na przykładzie: tworzę zwykłą aplikację konsolową helloworld.cpp , kompiluję ją (co trwa około sekundę), a następnie chcę uruchomić plik wykonywalny i tu pojawiają się schody, ponieważ po wpisaniu komendy uruchamiającej aplikacje jest długa przerwa trwająca 15s i dopiero wtedy pojawia się wynik pliku, czyli wypisany napis "hello world". Po ponownym uruchomieniu pliku wykonywalnego wszystko działa tak jak powinno, czyli wypisanie "hello world" następuje praktycznie natychmiast - oczywiście do czasu, gdy nie wprowadzę jakichś zmian w pliku i nie skompiluje go na nowo.
Problem pojawia się na Windowsie 10 Pro, edytor kodu: Visual Studio Code (korzystam w nim ze zintegrowanego terminala, ustawiony na powershell).
Wersja g++.exe (MinGW.org GCC-6.3.0-1) 6.3.0
Oczywiście sprawdzałem to kompilując i uruchamiając plik wykonywalny w powershellu (nie przez VS Code) - wynik ten sam (sprawdzałem w trybie administratora).
Będę wdzięczny za pomoc.
P-174361
pekfos
» 2019-04-09 16:22:51
To wina oprogramowania antywirusowego. Trzymaj swoje programy w katalogu dodanym do wykluczeń.
P-174362
robertlato
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-09 17:24:07
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, już sprawdziłem i zgadza się - przyczyną był antywirus (używam Avire, darmową wersję). Tak jak mówisz wykluczyłem katalog z moimi programami i już wszystko działa tak jak powinno.
Dzięki wielkie!
P-174365
« 1 »
  Strona 1 z 1