Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ umieszczanie liczb w nowych stosach

Ostatnio zmodyfikowano 2019-04-23 17:02
Autor Wiadomość
HoneyBadger
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ umieszczanie liczb w nowych stosach
» 2019-04-22 16:30:48
Muszę napisać kod, który będzie ściągał liczby ze stosu i umieszczał je w nowych (przynajmniej 2) stosach. Niestety zupełnie nie wiem, jak to pociągnąć dalej. Dopiero zaczynam swoją przygodę z programowaniem, więc nie wiem, czy to jest w ogóle dobrze zaczęte. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!


C/C++
#include <iostream>
#include <stack>
#include <conio.h>


int main() {
   
    std::stack < int > stos;
    stos.push( 0 );
    stos.push( 1 );
    stos.push( 2 );
    stos.push( 3 );
    stos.push( 4 );
    stos.push( 5 );
   
    int liczba = 0;
    do
    {
        std::cout << "Podaj liczbe (0 - konczy wprowadzanie liczb): ";
        liczba = 0;
        std::cin >> liczba;
        if( liczba != 0 ) stos.push( liczba );
       
    } while( liczba != 0 );
   
    std::cout << "Liczby zdjete ze stosu: ";
    while( stos.empty() == false )
    {
        std::cout << stos.top() << ", ";
        stos.pop();
    }
    getch();
    return 0;
}
P-174494
pekfos
» 2019-04-22 16:36:39
Muszę napisać kod, który będzie ściągał liczby ze stosu i umieszczał je w nowych (przynajmniej 2) stosach.
Zapewne powinieneś utworzyć te 2 dodatkowe stosy. I dodawać do nich liczby, w jakiś sposób. W ogóle nie wiadomo, co chcesz osiągnąć.
P-174495
HoneyBadger
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-22 16:49:00
@pekfos
niestety - tak jak napisałam - dopiero zaczęłam i nie wiem, w jaki sposób zainicjować te nowe stosy liczbami z pierwszego stosu, dlatego założyłam ten temat w nadziei, że ktoś podpowie, co zrobić dalej.
P-174496
pekfos
» 2019-04-22 17:15:51
Nie wiadomo, co chcesz osiągnąć. Co ma robić ten program?
P-174497
HoneyBadger
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-22 18:55:38
@pekfos

program ma pobrać liczby ze stosu i umieścić je w 2 nowych stosach
P-174501
pekfos
» 2019-04-22 19:17:17
C/C++
std::stack < int > nowy1 = stos, nowy2 = stos;
Zwykłe kopiowanie jak wyżej spełnia wymagania, które podałeś. Wątpię jednak, że o to chodzi..
P-174502
HoneyBadger
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-04-22 19:59:24
@pekfos

to jest mój pierwszy program w c++ od jakichś 5 lat, a niestety chcąc nie chcąc muszę to zrobić na środę. Pewnie dałoby się zrobić to prościej, a cały program ograniczyć do kilku linijek, ale zupełnie nie wiem jak. Z resztą - nie mam zaleceń co do długości kodu, więc najważniejsze, żeby jakoś to dociągnąć do końca :D jeśli ktoś zechce coś podpowiedzieć żebym mogła pociągnąć to dalej i tym samym uratować mi tyłek to będzie super, bo sama na pewno już tego nie rozpracuję, nawet gdybym chciała uczyć się na środę wszystkiego od podstaw to mając na to mniej więcej dobę jest to zadanie z góry niewykonalne

może ktoś wie jak zrobić to krócej i zechciałby napisać chociaż jakich funkcji mam użyć, cokolwiek?
P-174503
pekfos
» 2019-04-22 20:17:11
napisać kod, który będzie ściągał liczby ze stosu i umieszczał je w nowych (przynajmniej 2) stosach.
Czy to jest treść zadania? Nie twój problem z zadaniem, nie twoja interpretacja zadania, tylko treść zadania.
P-174504
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona