Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

QT driver MariaDB SQL

Ostatnio zmodyfikowano 2019-08-25 18:20
Autor Wiadomość
pansmutku
Temat założony przez niniejszego użytkownika
QT driver MariaDB SQL
» 2019-08-16 11:35:50
Cześć,
mam problem z stworzeniem sterownika obsługującego połączenia z bazą danych.
Pod windowsem wszystko śmiga, jednak po podłączeniu do telefonu z androidem sterownik do mysql jest niewykrywany.

Postępowałem zgodnie z poradnikiem [ step 2 ] :https://wiki.qt.io/Build_Qt_5_MySQL_Plugin_for_Android
Jednak bezskutecznie

Miał ktoś z tym wcześniej do czynienia?
P-175038
pekfos
» 2019-08-17 11:12:10
po podłączeniu do telefonu z androidem sterownik do mysql jest niewykrywany.
Co to znaczy? Dostajesz jakiś komunikat błędu?

Poza tym, łączenie się z bazą danych z aplikacji mobilnej brzmi jak bardzo zły pomysł, bo to wymaga by aplikacja kliencka miała login i hasło do widocznej przez sieć bazy danych. To wystarczające informacje by ktoś mógł wyprowadzić dane z bazy, albo dropnąć wszystkie tabele. Do przechowywania danych lokalnych dla aplikacji służą lokalne bazy danych, jak SQLite. Dostęp do zewnętrznych baz danych powinien się odbywać przez jakiś serwer, na przykład RESTowy, który by zapewniał dodatkową warstwę bezpieczeństwa i uniemożliwiał wykonywanie dowolnych zapytań.
P-175052
pansmutku
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-08-25 18:20:49
Przeszperałem internet i doszedłem do wniosku, że nieco lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie QNetworkAccessManager`a i używanie skryptów PHP`owych. Zagłębiłem się w temat i w moim przypadku najlepsze będzie użycie jsona, jednak mam problem z metodą POST. Coś mi nie działa ...

W każdym razie, dziękuję za odpowiedź.
P-175118
« 1 »
  Strona 1 z 1