Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[XI. Tworzenie warunków złożonych if ... else] Problem z trzecim ćwiczeniem

Ostatnio zmodyfikowano 2010-08-12 13:56
Autor Wiadomość
ricardo83
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-08-11 17:51:25
Człowieku, tablice char już dawno wyszły z mody:)
Używaj biblioteki <string> (nie musisz się martwić o rozmiar słowa, a do tego masz ogromne możliwości operacji na tym słowie lub tekście):)
Zachęcam do przeczytania rozdziału o tej bibliotece w kursie C++.
hmm pewnie technika o ktorej mowisz jest lepsza ale staram sie robic kurs po kolei a o ile mnie pamiec nie myli jeszcze nie bylo mowy o tejze bibliotece

Pozdrawiam
P-20700
ison
» 2010-08-11 18:37:57
to że dla kogoś jest łatwiejsza w obsłudze nie znaczy że jest lepsza
ja jestem zwolennikiem printf'ów (sprintf'ów), scanf'ów (sscanf'ów) i Cstringów a nie jakieś dziwactwa które wolno chodzą. W ogóle znajomość znaczników: %d, %s, %c itd... jest ważna. Przykładowo wypisywanie zmiennych w bibliotece Allegro tego wymaga
P-20702
programator
» 2010-08-12 07:13:24
lenrokskate napisał:
super, tylko, że jak trzeba napisać coś w C (np. WinAPI) to zrobisz FacePalma - trzeba umieć używać wszystkich technik
Tak... Ale należy myśleć przyszłościowo, nie używa się C, tylko C++.
WinAPI to strata czasu, ponieważ działa tylko na Windowsie (zamiast tego OpenGL lub Qt4).

ricardo83 napisał:
hmm pewnie technika o ktorej mowisz jest lepsza ale staram sie robic kurs po kolei a o ile mnie pamiec nie myli jeszcze nie bylo mowy o tejze bibliotece
W takim razi najmocniej przepraszam, źle zerknąłem na temat:)
I jak najbardziej masz rację, wszystko po kolei, każdą techniką trzeba się umieć posługiwać.
P-20717
lenrokskate
» 2010-08-12 11:20:18
taa, tylko jak byś się kiedyś zatrudnił w Microsofcie, to tam Ci na pewno nie pozwolą w czymś innym niż WinAPI pisać... xD
P-20723
Elaine
» 2010-08-12 13:56:04
taa, tylko jak byś się kiedyś zatrudnił w Microsofcie, to tam Ci na pewno nie pozwolą w czymś innym niż WinAPI pisać... xD
Pozwolą, pozwolą, WinAPI to nie jedyne dziecko Microsoftu...

WinAPI to strata czasu, ponieważ działa tylko na Windowsie (zamiast tego OpenGL lub Qt4).
Początek zdania poprawny, potem już jakby gorzej - WinAPI jest stratą czasu, gdyż jest cholernie niskopoziomowe i bardzo rzadko się korzysta z WinAPI jako takiego, bez żadnych "nadbudówek"; przenośność w wielu sytuacjach jest niestotna...
P-20735
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2