Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Code::Blocks 17.12 zmiana kompilatora

Ostatnio zmodyfikowano 2019-10-21 21:18
Autor Wiadomość
Raivik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Code::Blocks 17.12 zmiana kompilatora
» 2019-10-21 13:37:25
Witam uczę się programowania i używam Code::Blocks 17.12 visual studio 2019 na tym etapie nauki jest za bardzo pogmatwane kiedyś zacznę na nim pracować ale na razie to za dużo.


chciałbym aby kompilator przetwarzał kod C++ i C# a nie mam pojęcia który będzie najlepszy bo w setings-->compiler... jest duży wybór


Jeśli wiecie skąd pobrać najnowszy kompilator i jak go zainstalować do code::blocks to proszę o link i jakąś instrukcję jak i co.

P-175401
nanoant20
» 2019-10-21 15:05:24
chciałbym aby kompilator przetwarzał kod C++ i C#
Język C# nie jest obsługiwany przez Code::Blocks
jeżeli chcesz alternatywe dla C# to zainteresuj się MonoDevelop

Osobiście zostałbym przy Visual Studio Microsoftu
P-175402
Raivik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-10-21 15:25:45
Staram się zrozumieć visual studio community 2019 ale to tragedia jest (przynajmniej w tym momencie). Nawet zwykłego pliku .cpp nie wiem jak kompilować, tysiące opcji tysiące rodzajów projektów. Muszę jakoś to ogarnąć a chce się uczyć programowania, a nie obsługi programu którego opanowanie zajmie tydzień.. Poszukam tutoriali jeszcze i poduczę się, ale chciałbym mieć jakiś sensowny kompilator do C++ w codeblocks, który uwzględni takie klasy (chyba dobrze napisałem) np. <array> (ISO 2011). W tym kompilatorze który teraz mam nie działa.

P-175403
pekfos
» 2019-10-21 18:18:40
tysiące opcji
Nie wiesz - nie ruszaj.
tysiące rodzajów projektów
Pusty. Albo console application. Namierz te dwa i fajrant. No i oczywiście Visual po angielsku, jeśli chcesz się z kimkolwiek dogadać.

Poszukam tutoriali jeszcze i poduczę się, ale chciałbym mieć jakiś sensowny kompilator do C++ w codeblocks, który uwzględni takie klasy (chyba dobrze napisałem) np. <array> (ISO 2011).
Ostatnio jak sprawdzałem, C::B ma w zestawie kompilator, który domyślnie trzyma się C++03. Musisz sobie włączyć nowsze wersje standardu. Najlepiej w ustawieniach globalnych, gdzieś tam na belce na górze będzie 'Global compiler settings', zaznacz checkboxa przy którym będzie -std=c++XY, gdzie XY to najlepszy rocznik jaki znajdziesz.
P-175404
Raivik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-10-21 21:18:14
Dzięki! Pomogło :)
mój mały programik działa

C/C++
#include <iostream>
#include <array>

int main()
{
    //23 znaki + dodatkowy koñcz¹cy przypisywany automatycznie
    std::array < char, 50 > napis = { 'T', 'E', 'N', ' ', 'N', 'A', 'P', 'I', 'S', ' ', 'M', 'A', ' ', 'W', 'A', 'R', 'T', 'O', 'S', 'C', ' ', '=', ' ', '5', '\0' };
    std::cout << std::endl << "\n\tTo wszystkie znaki / zmienne UMIESZCZONE w tablicy: \n\n";
   
    for( char & x: napis ) std::cout << x;
   
    std::cout << "\n\nTo rozmiar tablicy .size = " << napis.size() << std::endl;
    std::cout << "\nTo MAKSTMALNY .max_size = " << napis.max_size() << std::endl;
    std::cout << "\tKoniec";
    return 0;
}

P-175405
« 1 »
  Strona 1 z 1