Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Śmieszne, aczkolwiek proste zadania programistyczne

Ostatnio zmodyfikowano 2024-10-24 06:05
Autor Wiadomość
baziorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Śmieszne, aczkolwiek proste zadania programistyczne
» 2020-10-27 13:00:50
Prowadzą zajęcia dla studentów, chciałbym przy nauce programowania podrzucać im różne śmieszne, luzackie zadania (wszak humor też uczy). Bardzo proszę o inwencje twórczą Kolegów i Koleżanki z forum, oczywiście nie wszystko może dać prowadzący na zajęciach z informatyki (np. nie powinienem robić indoktrynacji/krytyki jakiejś partii, religii, ideologii itp.). Przykłady, które im wymyśliłem:

Operacje wejścia-wyjścia + Instrukcje warunkowe

Piosenka radiotelegrafisty

Zaimplementuj historię synów z Piosenki radiotelegrafisty, program powinien wczytać liczbę całkowitą i dla 1i2 powinien wyświetlić "słynął z mądrości", dla 3-(proszę przesłuchać), dla pozostałych liczb refren piosenki

Argumenty uruchomienia programu, zmienne środowiskowe i matematyka, pliki

Zaimplementuj wzór:
x = 16sin(t)*sin(t)*sin(t)
y = 13cos(t) - 5cos(2t) - 2cos(3t) - cos(4t)
Wpisując dane do pliku w formacie
x\ty\n
, plik taki wyślij do osoby z prawej aby sobie narysowała. Nazwa pliku powinna być pobrana z argumentu uruchomienia programu, a w razie braku ze zmiennej środowiskowej
DATA_FILE_PATH
, a w razie braku i tego powinien zostać wygenerowany plik o takiej samej nazwie jak program, z rozszerzeniem
.dat


Operacje wejścia-wyjścia + tablice + losowanie

Alfabet rozpoznawanej persony

Napisz program, który wyświetli tekst zaczynający się na daną literę (dużą lub małą), proszę o implementacje reakcji dla 5 liter. Można się zainspirować zestawieniami.

Losowa obietnica wyborcza

Napisz program, który po uruchomieniu wyświetli losową obietnicę wyborczą Ferdynanda Kiepskiego.

Funkcje + instrukcje warunkowe

Milionerzy

Proszę o zaimplementowanie gry Milionerzy, uproszczonej do 3 pytań za kwoty 1000, 40k i 1mln, proszę aby to były realne pytania (inspiracja).

Operacje na tekście

Głodny Boczek

Napisz funkcje "glodnyBoczek", która przyjmie listę rzeczy, które są w sklepie np. { "kielbasa podwawelska", "szynka Duda", "boczek prezesa", "kielbasa torunska"}, oraz kategorie produktu który chce zjeść np. "kielkaba" - z tej listy powinien zjeść (zwrócić) ostatni rodzaj kiełbasy, w razie braku towaru zwrócić pusty tekst.

Struktury + wskaźniki

Popijawa

Mamy strukturę odpowiadającą człowiekowi (imie, waga, promileAlkoholu), utwórzmy 3 takich imprezowiczów. Następnie utwórzmy strukturę Alkohol (%, nazwa) i utwórzmy 3 takie instancje.
    Proszę utworzyć funkcje kolejka(imprezowicze, alkohol, iloscMiliLitrów), która zaaplikuje zadaną ilość alkoholu do wszystkich imprezowiczów
    Proszę utworzyć funkcje zgony(imprezowicze), która zwróci informacje ile osób ma już powyżej 2 promile we krwi
    Proszę o napisanie funkcji impreza(imprezowicze, alkohole), która będzie losować alkohol i ilość do wypicia i wypisywać na ekran w pętli "Wszyscy piją ... w ilości ...", ewentualnie też "... odpłynął", funkcja kończy działanie gdy wszyscy pijący będą już leżeć pod stołem.
    Pomocne informacje jak przeliczać wagę na objętość krwi: https://krew.info/oblicz/.
    Pośmialiśmy się, ale odradzam picie alkoholu w nadmiarze

Wątki/procesy

Nie ma takiego bicia!

Proszę o zaimplementowanie imprezy na 18ste urodziny, a dokładniej zmiennej atomowej
solenizant
, oraz funkcji "kolega", który co sekundę przywali pasem solenizantowi (czyli zwiększy zmienną solenizant o 1), oraz proszę o funkcje "ojciec", która po kilku sekundach wyświetli "odpowiedni" tekst na ekran, oraz doprowadzi do zakończenia pracy wątków.

Proszę o podrzucenie podrzucenie pytań (o ile ktoś się zgodzi na ich wykorzystywanie), ja osobiście wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich pomysłów we własnych celach (wszak to dla dobra studentów).
P-177633
baziorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2024-10-24 06:05:08
Wczoraj mnie natchnęło na kolejną partię (chociaż mam dylemat czy ostatnie się nadaje dla studentów)

Interakcje między klasami

Niedziałające algorytmy youtube'a

Napisz klasę, która przyjmie tekst, oraz będzie na zawołanie zwracać kolejny wyraz z tego tekstu (po wyczerpaniu tekstu powinno zwrócić pusty tekst).
Utwórz kilka instancji takiej klasy, proponuję: "Szachista", "Doradca rowerowy" i "Troll internetowy" z przykładowymi tekstami.
Do tego klasa Youtube, która będzie odpytywać utworzone obiekty o kolejne słowo, a w razie natrafienia na pewne słowa kluczowe przerywa odtwarzanie i usuwa daną instancje.
Za inspiracje dla słów zakazanych może posłużyć sytuacja z życia: https://www.youtube.com/watch?v=PvLIZHU2JNY (youtuber Ator nie jest kimś, kogo rekomenduje do słuchania) i https://rozrywka.spidersweb.pl/szachy-rasizm-youtube-antonio-radic

Operacje tekstowe (porównywanie tekstu) & funkcje & opcjonalnie oczekiwanie

Liwko i Baton

Zaimplementuj funkcje, która symuluje rozmowę w pociągu po podaniu swojego imienia pasażerowi siedzącemu w przedziale (funkcja, która przyjmuje tekst i wyświetla tekst). Zainspiruj się: https://www.youtube.com/watch?v=k-cPpkmQ3ec
Dla innych imion wpisz domyślną odpowiedź np. "Bardzo mi miło, jestem ....".
- [Opcjonalnie] Możesz rozbudować funkcje o około 2 przykłady z ulubionych piosenek np. "byłaś OKej" (z piosenki zespołu Wilki).
- [Opcjonalnie dla zaawansowanych] Możesz wprowadzić różne czasy zwłoki przed udzieleniem odpowiedzi.

Operacje bitowe

Kolorowa biesiada

Zaimplementuj typ wyliczeniowy
enum
, który będzie zawierał różne kolory i odpowiadające im wartości, ale aby każda z wartości miała inną wartość bitową (aby były możliwe operacje bitowe).
Zaimplementuj funkcje, która otrzymawszy enuma z różnymi kolorami wyświetli podstawowe informacje o podanym kolorze np.: dla czerwonego zwróci informacje, iż jest to kolor podstawowy, wyświetli tekstowo informacje, jaki kolor otrzymaliśmy (trzy przykładowe), jednakże jeśli kolor zawiera w sobie równocześnie bit czerwonego i bit burego (bez innych bitów) to powinien zostać wyświetlony specjalny tekst klucza np. "korzeń buraka ćwikłowego". Proszę równocześnie wyświetlić informacje ile bitów koloru jest zapalonych wyświetlając każdy bit koloru oddzielnie.
P-181745
« 1 »
  Strona 1 z 1