Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie sterownika do myszy

Ostatnio zmodyfikowano 2021-01-02 23:08
Autor Wiadomość
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie sterownika do myszy
» 2021-01-02 19:52:40
Witam,
Mam myszkę zrobioną przy pomocy arduino, która się łączy z komputerem za pomocą UART (na kabel po prostu), i chciałbym napisać do niej sterownik. Póki co miałem wersję programu, która odczytywała na żywca to co leci z uart i generowała sygnały jak na myszce (za pomocą instrukcji SendInput()). Teraz z pewnych powodów chciałbym jednak dla wygody napisać sterownik. Jest co prawda tu jakiś artykuł na cpp0x ale nie dotyczy on kodowania tylko wdrażania sterownika do systemu. Dlatego mam kilka pytań.
 1 - Jakie sygnały powinna wysyłać moja myszka?
 2 - czy jest gdzieś sensowna dokumentacja, (może kurs?) do tego? (na msn nie mogłem znaleźć - tam jest totalny mess, ale jesli ktoś znalazł instrukcje i opis ich to chętnie zobacze)
 3 - czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy jest sens robienia tego? (w sensie czy będzie szybciej niż za pomocą UART i instrukcji SendInput?)
 
 To chyba narazie na tyle. I mam szczerą prośbę nie pisać komentarzy typu "nie dasz rady" bo to tylko strata czasu i postaram się o ładnego reporta :)
P-177918
» 2021-01-02 20:09:22
https://www.silabs.com/documents/public/application-notes/AN249.pdf

Może to? Generalnie szukaj dokumentacji pod określoną architekturę i typ urządzenia.
P-177920
» 2021-01-02 20:42:16
UART, ale jak? Jesteś połączony z komputerem po RS232, czy po kablu USB? W tym drugim przypadku już masz sterownik zainstalowany, tzn sterownik układu konwertera USB na serial, jaki masz na płytce arduino. To sprowadza przypadek USB do tego z RS232, gdzie w systemie jest port szeregowy i obsługa go jest już na poziomie aplikacji, a nie sterownika. Żeby mieć sterownik musiałbyś albo zastąpić w systemie sterownik konwertera (i uniemożliwić interakcję z arduino), albo mieć osobny port USB, zaimplementowany programowo na arduino i który na komputerze byłby widoczny jako inne urządzenie, z twoim sterownikiem. Przykładem rozwiązania nr 2 jest programator jakiego używam do AVR: https://fischl.de/usbasp/, może być warto tu pokopać, choćby dla schematu i firmware.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/gettingstarted/do-you-need-to-write-a-driver-
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/usbcon/usb-driver-development-guide
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/samples/input-driver-samples
P-177923
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-01-02 23:08:47
Rzeczywiście obaj mi pomogliście dziękuje wam! Dejavu dzięki że powiedziałeś bo faktycznie były materiały gdy wpisałem do przeglądarki arduino uno hid. Wcześniej wpisywałem jak zrobic sterownik i wyskakiwały ciągle sterowniki do silników :/. I faktycznie pefkos miałeś racje że już jest sterownik i można go nawet wykorzystać. Na tej stronie jest wszystko ładnie wytłumaczone
http://mitchtech.net/arduino-usb-hid-keyboard/
Dzięki za pomoc!!! Jestescie super :D
P-177925
« 1 »
  Strona 1 z 1