Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] wykrywanie komunikatów poza pętlą komunikatów

Ostatnio zmodyfikowano 2021-01-13 18:12
Autor Wiadomość
Edwardo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] wykrywanie komunikatów poza pętlą komunikatów
» 2021-01-13 13:17:54
Mam taki problem: chciałbym zrobić okienkowy program, który z pliku wczytywałby pytania i prawidłową odpowiedź, a użytkownik musiałby na to pytanie odpowiedzieć. Jest jakiś sposób, żeby wczytywać komunikaty wysyłane przez Windowsa wczytywać  poza  pętlą komunikatów? Byłoby mi to potrzebne np. żeby powtarzać wyświetlanie pytania (w forze) i odpowiedzi określoną ilość razy (tyle ile jest pytań) i odczytywać, czy wybrano jakąś odpowiedź, czy ją potwierdzono itp.
P-177953
pekfos
» 2021-01-13 17:39:09
Nie musisz mieć jednej pętli komunikatów, ale w praktyce nie powinieneś potrzebować więcej niż jednej. Pytanie brzmi jakbyś miał program konsolowy i chciał dodać do niego interfejs graficzny. Interaktywny program konsolowy wykorzystuje to, że może się zatrzymać w oczekiwaniu na dane i później wznowić się od tego momentu. W programie okienkowym nie możesz przestać wykonywać pętli zdarzeń, bo przestaniesz też przetwarzać zdarzenia systemowe i szybko zobaczysz że program "nie odpowiada". Rzeczy które trwają długo muszą być wykonywane równolegle do pętli zdarzeń, a zrobienie tego w ten sposób znacznie podnosi próg wiedzy, jaka jest potrzebna do zrobienia tego dobrze. Pętla powtarzająca pytania jest tam całkowicie zbędna, więc najprościej będzie jak z niej zrezygnujesz. Gdy użytkownik klika na przycisk z odpowiedzią, to dostajesz zdarzenie i w jego obsłudze możesz zawrzeć podawanie następnego pytania.
P-177954
Edwardo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-01-13 18:12:15
Dzięki, zupełnie tak nie myślałem :)
P-177955
« 1 »
  Strona 1 z 1