Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Czy umiesz potęgować?

Ostatnio zmodyfikowano 2021-02-18 18:08
Autor Wiadomość
Bemowianin03
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Czy umiesz potęgować?
» 2021-02-18 17:54:18
Witam, mam problem z jednym z początkowych zadań na SPOJu, ponieważ mój kod w Visual Studio działa, jednak bot sprawdzający wykrywa jakiś błąd. Po sprawdzeniu jeszcze raz polecenia nie widzę błędu, dlatego zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych osób. Może ktoś też miał ten problem. Oto mój kod:
C/C++
#include <iostream>
#include <math.h>

int potega( int x, int y )
{
   
return pow( x, y );
}

int main()
{
   
int podstawa, wykladnik, n;
   
std::cin >> n;
   
if( n >= 10 || n <= 1 )
       
 return 0;
   
   
for( int i = 0; i < n; i++ )
   
{
       
std::cin >> podstawa >> wykladnik;
       
std::cout <<( potega( podstawa, wykladnik ) % 10 ) << '\n';
   
}
   
return 0;
}
https://pl.spoj.com/problems/PA05_POT/
^link do zadania na SPOJu
Dodatkowo mam pytanie jak dodawać kod w wiadomości wyróżniony od pozostałej części. Nie mogłem znaleźć nigdzie to pytam tu.
P-178113
pekfos
» 2021-02-18 18:08:05
return pow( x, y );
Pytanie brzmiało czy umiesz potęgować, nie czy umiesz użyć kalkulatora.. W tym zadaniu masz obliczyć tylko ostatnią cyfrę z liczby potencjalnie tak dużej jak 10000000001000000000. Liczenie jej wprost nie wchodzi w grę, sama jej długość wielokrotnie przekracza limit pamięci dla tego zadania. To bardziej zadanie matematyczne niż programistyczne. Oblicz ostatnią cyfrę liczby 74365219762135 - na kartce. Implementacja to potem formalność.

jak dodawać kod w wiadomości wyróżniony od pozostałej części. Nie mogłem znaleźć nigdzie to pytam tu.
» Inne materiały» Porady dla użytkowników cpp0x.plZakładanie tematów na forum zalecenie. Link był przy przycisku 'załóż temat' i widzisz też go w każdym swoim temacie.
P-178114
« 1 »
  Strona 1 z 1