Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ dopisywanie danych do pliku tekstowego bez kasowania jego poprzedniej zawartości

Ostatnio zmodyfikowano 2021-03-01 16:50
Autor Wiadomość
dadamus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ dopisywanie danych do pliku tekstowego bez kasowania jego poprzedniej zawartości
» 2021-02-28 15:04:33
Cześć mam problem, albowiem jak w temacie mimo użycia różnych metod listy/tablice dynamiczne nie mogę osiągnąć poszukiwanego rezultatu. Mógłby ktoś z was coś mi w tym temacie podpowiedzieć? W pliku tekstowym będą zapisywane napisy.
P-178195
pekfos
» 2021-02-28 15:22:53
Co rozumiesz przez dopisanie danych? Po prostu na koniec pliku? Albo przestaw pozycję zapisu na koniec pliku, albo otwórz plik w trybie który robi to z automatu. Zależy jakiej biblioteki używasz do plików.
P-178197
dadamus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-03-01 11:01:10
Na studiach mam projekt do zrobienia i mam zaprojektować taki prosty system komunikacji miejskiej i wymyśliłem sobie, że dane o liniach tej komunikacji będą w 1 pliku tekstowym. W programie ma być opcja dodania nowej linii i tu pojawia się problem jak z tematu.
P-178206
pekfos
» 2021-03-01 16:50:31
Jak masz dodawać linie, to pewnie i tak musisz znać treść pliku, na przykład żeby sprawdzić czy nie dodajesz drugi raz tej samej linii. Wczytaj dane do pamięci (jeśli jeszcze ich tam nie ma), zrób z danymi cokolwiek, w tym dodaj wpis i potem zapisz wszystko od nowa do pliku. Bez wiedzy jaki format pliku sobie wymyśliłeś, nie da się tu doradzić niczego trafniejszego.
P-178207
« 1 »
  Strona 1 z 1