Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Czy ktoś przeżył?

Ostatnio zmodyfikowano 2021-03-24 19:46
Autor Wiadomość
wojownik266
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Czy ktoś przeżył?
» 2021-03-16 19:50:13
Witam. Zaglądam na forum od paru dni i nic. Żywego ducha. W ostatnio aktywni dominuje czerwony kolor kontrolek. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Za moich czasów na tym forum dominował zielony kolor kontrolek...!
P-178304
DejaVu
» 2021-03-17 19:03:22
Wszyscy wszystko wiedzą więc czerwono...
P-178305
wojownik266
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-03-17 20:00:07
Gorzej już chyba być nie może!! Miłego wieczoru!
P-178306
Bemowianin03
» 2021-03-23 19:38:08
Niektórzy dopiero zaczynają swój byt :)
Osobiście jestem bardzo zadowolony, że jest tutaj takie miejsce gdzie mogę spytać osób bardziej doświadczonych i mieć świadomość, że są tu osoby które mogą udzielić pomocy ;P
Jak długo istnieje już cpp0x.pl ?
Kiedy miał swoje najlepsze czasy?
P-178332
DejaVu
» 2021-03-23 22:33:09
Trudno powiedzieć co to znaczy 'lepsze' czasy :) Aktywność na forum była większa ~5 lat temu. Niemniej jednak więcej serwisów, które posiada 'forum' zauważa zmniejszoną aktywność użytkowników.

Osobiście uważam, że aktualne czasy też są dobre, gdyż:
- aktualny serwis szybko działa (bez porównania do poprzedniej wersji, która została zamieciona w listopadzie 2020);
- jest w stanie obsłużyć duży ruch (a dawniej było z tym słabo);
- jest więcej niż jedna osoba, która może rozwijać serwis (więc nie jestem już 'wąskim gardłem').
P-178335
Bemowianin03
» 2021-03-24 10:58:38
Świetnie w takim razie i tylko życzyć powodzenia, aby dalej się tak rozwijał :D
P-178336
jankowalski25
» 2021-03-24 19:46:07
Czy ktoś przeżył?
Ruch jest niezerowy, więc tak.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?

  • na forum jest w tej chwili około 28 tysięcy tematów, więc mnóstwo rzeczy jest już wyjaśnionych setki razy;
  • strony pokroju MSDN są tłumaczone automatycznie, półautomatycznie bądź też ręcznie na polski i to tłumaczenie da się czytać i z tego uczyć;
  • kompilatory rzucają błędy po polsku, środowiska są po polsku, mnóstwo narzędzi jest dostępnych po polsku;
  • znajomość angielskiego cały czas rośnie, dzieci w podstawówce, a nawet w przedszkolu się uczą nowych języków;
  • dawni pionierzy, czyli zwykle młodzi programiści tworzący podwaliny forum, stali się już dorosłymi ludźmi, którzy normalnie wykonują ten zawód na co dzień;
  • tendencja do opuszczania forów jest ogólna, jak spojrzysz na inne strony (nawet niektóre anglojęzyczne), to też stopniowo tak się dzieje;
  • istnieją kursy uczące programowania, a chęć bycia programistą jest czymś normalnym, zrozumiałym i cenionym;
  • język programowania jako taki nie ma aż takiego znaczenia w tej chwili, bardziej liczy się to, jakie programy chcesz pisać;

Jak długo istnieje już cpp0x.pl ?
Jeśli wierzyć Wayback Machine, to najstarszy zrzut został zrobiony 14 maja 2007, jeszcze za czasów DDT: http://web.archive.org/web/20070514065824/http://www.ddt.pl/

Kiedy miał swoje najlepsze czasy?
To zależy od tego, co rozumiesz przez "najlepsze czasy". Bo wiesz, były momenty, w których ruch był dużo większy, no ale wtedy też było całkiem sporo offtopu, który dzisiaj by nie przeszedł. Subiektywnie mogę stwierdzić, że taki 2011 i parę lat naprzód to były lata, w których sporo się działo. Niemniej jednak wydaje mi się, że teraz też jest całkiem nieźle. Ruch może i jest mniejszy, ale za to ludzie są bardziej doświadczeni.
P-178339
« 1 »
  Strona 1 z 1