Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Gdzie mogę nauczyć się CMake?

Ostatnio zmodyfikowano 2021-04-17 16:40
Autor Wiadomość
13Antoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Gdzie mogę nauczyć się CMake?
» 2021-04-17 15:41:57
Cześć,
Czy jest ktoś w stanie polecić mi jakieś fajne materiały no nauki i zrozumienia podstaw CMake? Mile widziany język polski ale angielski też może być.
Ostatnie dni pokazały mi, że wypadało by, abym nauczył się podstaw CMake. Przyczyną tego stanu rzeczy jest głównie fakt, że moje środowisko nie przyjmuje bibliotek innych niż biblioteka standardowa, no chyba, że napisze się odpowiednie coś (chyba kod) w pliku CMake. Do tego wydaje mi się, że jeżeli będę chciał zostać programistą C/C++, to będzie mi to niezbędne.
Oczywiście próbowałem wygrzebać coś na własną rękę, ale w języku ojczystym był tylko artykuł na Nonsensopedii, a na szukanie angielskich średnio mam czas i ochotę.
Z góry dziękuję za rekomendacje
P-178435
pekfos
» 2021-04-17 16:40:32
https://cmake.org/cmake/help/v3.20/guide/tutorial/index.html
To dla ogólnego pojęcia co robisz i cała reszta to oficjalna dokumentacja CMake z tej samej strony i stackoverflow.

Do tego wydaje mi się, że jeżeli będę chciał zostać programistą C/C++, to będzie mi to niezbędne. [..] na szukanie angielskich średnio mam czas i ochotę.
Prędzej przeskoczysz nieznajomość żadnego języka programowania, niż nieznajomość angielskiego. Jeśli to jest Twoja motywacja, to uczysz się złej rzeczy.
P-178439
« 1 »
  Strona 1 z 1