Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nauka różnych języków

Ostatnio zmodyfikowano 2021-05-12 13:40
Autor Wiadomość
R0ut4
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nauka różnych języków
» 2021-05-11 08:54:29
Yo, myślicie, że dobrym pomysłem jest nauka dwóch języków tzn c++ i PHP? W c++ podstawy znam, bibliotekę sfml też mam trochę opanowaną, a PHP to byłby dopiero sam początek.
Ma sens taka nauka, czy skupić się na jednym i "wymasterować" go, a drugi tak hobbystycznie, czy tylko na jednym się skoncentrować?
P-178584
DejaVu
» 2021-05-11 09:27:02
To zależy jaki masz cel. Dobrze poznać kilka języków programowania i zobaczyć jak szybko/wygodnie się tworzy różne rzeczy w zależności od języka programowania, ale tak czy inaczej zalecam osiągnąć poziom biegły chociaż w jednym z nich. Jeżeli będziesz znał wszystko 'tak sobie' to w sumie w żadnym języku nie będziesz dobrym programistą i tym samym możesz mieć duże problemy by znaleźć jakąkolwiek pracę.
P-178585
R0ut4
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-05-11 09:32:04
Moim celem jest poznanie języku, który dałby mi pracę dobrze płatną :D (wiem, że to też kwestia doświadczenia itd)
Problem w tym, że ogłoszenia na programistę w moim mieście są tylko dla PHP. Z tego co wiem to i tak dobrze znać c++, bo jest "bazą" dla innych języków. Tzn łatwiej wejść w inne języki.
P-178586
DejaVu
» 2021-05-11 09:37:23
Osobiście polecałbym Ci naukę C#, jeżeli myślisz o dobrze płatnej i rozwojowej pracy (moim zdaniem C# ma dość niski próg wejścia w porównaniu do innych języków). Drugi hint: 'dzięki' pandemii rynek pracy stał się znacznie bardziej globalny, więc równie dobrze możesz znaleźć pracę zdalną w Warszawie mieszkając nawet w innym kraju.
P-178587
DejaVu
» 2021-05-11 09:37:23
Post usunięty przez moderatora
P-178588
R0ut4
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-05-11 11:44:52
Firmy raczej nie są skłonne do zatrudnienia do pracy zdalnej osoby bez doświadczenia, szkoły (informatycznej np) i takiej, która uczyła się sama w domu, bez żadnych certyfikatów.
P-178589
R0ut4
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-05-11 11:49:39
I takie pytanie mnie naszło jeszcze. Są jakieś biblioteki graficzne do c#? Tzn czy jest jakaś dosyć łatwa biblioteka dla c#, tak jak dla c++ jest SFML?
P-178591
DejaVu
» 2021-05-11 11:53:45
To niezupełnie tak działa. W przypadku C# chodzi o to, aby znać różne technologie (dotknąć ich, użyć do jakiegoś celu). Chodzi o to, abyś potrafił opowiedzieć do czego dana technologia służy, czy potrafisz jej użyć, czy potrafisz stwierdzić ile czasu mniej więcej zajmie Ci napisanie w niej funkcjonalności. Chodzi też o to czy znasz np. MS SQL-a w stopniu umożliwiającym pisanie zapytań SQL (joinów itp) i nie sprawia Ci to specjalnych trudności. Chodzi o to, czy znasz wielowątkowość (teorię i praktykę). Chodzi o to, czy masz jakąś wiedzę z teorii złożoności obliczeniowej. Czy pisałeś kiedyś testy jednostkowe. Czy się rozwijasz. Czy jesteś komunikatywny. Czy masz po prostu jakieś fundamenty, aby była szansa dać Ci proste zadania, które będziesz w stanie sam zrealizować we w miarę rozsądnym czasie. Takie rzeczy się ocenia na rekrutacji (a przynajmniej ja to oceniam). Jak kandydat wywala się na każdym polu to dla zespołu osoba będzie po prostu obciążeniem, a nie pomocą. W przypadku juniorów mnie np. interesuje czy ktoś brał udział w Olimpiadach Informatycznych, czy udało mu się przejść do jakiegoś dalszego etapu. Czy potrafi na kartce napisać prosty algorytm (chociażby znalezienie najmniejszej liczby w nieposortowanej tablicy). Czy koduje bo chce i lubi czy też przyszedł 'bo chciałby pracować z komputerem, ale w sumie go to nie interesuje za bardzo'.

/edit:
Co do biblioteki SFML i C# - podstawowe pytanie brzmi: co Ty chcesz robić tj. czy chcesz znaleźć pracę czy chcesz coś dłubać w określonej bibliotece. W C#/PHP/Javie głównie klepie się strony www (serwisy REST-owe + frontend). Dlaczego? Bo po prostu taki jest rynek tj. sprzedaje się dużo usług online lub wystawia się strony www do prezentowania danych klientowi.

Jeżeli interesuje Ciebie branża gier to ten rynek jest nieco trudniejszy, bo składa się głównie z hobbystów, którzy zostali zatrudnieni w branży, ale często też nie zarabiają nie wiadomo jakich pieniędzy, ponieważ pracodawca wie, że ma hobbystę i nie musi płacić nie wiadomo jak dużo, aby go zachować w teamie (bo hobby może realizować w czasie pracy tworząc gry). To jest duża wartość dla wielu programistów, siedzących w branży gier.
P-178592
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona