Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Gra 2D RPG - szukam kogoś do współpracy

Ostatnio zmodyfikowano 2024-08-19 13:58
Autor Wiadomość
tBane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Gra 2D RPG - szukam kogoś do współpracy
» 2024-07-17 17:22:08
Witam.
Mam pomysł na grę i ją tworzę, ale nie wszystko potrafię napisać. Szukam kogoś do współpracy.
Jestem otwarty na propozycje.

Jest to gra 2D RPG o roboczej nazwie "One".

Rodzaj gry
2D RPG przygodowa z możliwością rozwoju bohatera, systemem zadań, ekqipunku, dialogami oraz walką w czasie rzeczywistym

Początek gry
Gracz budzi się nad brzegiem morza. Jego ubrania są przemoczone oraz postrzępione, a życia bliskie zeru. Bohater stracił pamięć,. a jedyne o czym myśli w obecnej chwili to o tym, że jest bardzo głodny. Na szczęście w pobliżu znajduje się "chatka rybaka". Bohater po krótkim monologu (tutorial zadanie "głód") postanawia przetrząsnąć chatkę w poszukiwaniu czegoś do zjedzenie. W chacie nie było nikogo. W skrzynii gracz odnajduje pożywienie - chleb oraz mięso, które od razu pochłania, w skrzyni była też drewniana laga - przyda się na broń. Następnie gracz postanawia znaleźć jakąś wieś lub miasto, by pozbyć się starych zniszczonych ubrań i zastąpić je jakimiś nowymi. Z chaty prowadzi droga na wschód. Gracz postanawia pójść wzdłóż niej (zadanie "nowe ubranie"). Po drodze napotyka chatę myśliwego (trochę na północ od ścieżki). Myśliwy mówi nam, że droga dalej prowadzi do osady oraz, że warto mieć ze sobą jakąś broń ponieważ jest tu dużo zwierzyny, która może zaszkodzić takiemu obdartusowi jak gracz. Myśliwy może dać graczowi nóż myśliwski w zamian za przysługę w przyszłości (zadanie "przysługa"). Niezależnie od tego czy gracz wziął nóż czy nie, rusza dalej drogą na wschód w końcu dociera do osady. Osada ta jest otoczona drewnianym wałem. Gdy gracz zbliża się do osady zatrzymują go strażnicy bramy i mówią, że będą go mieć na oku. W osadzie jest kilka budynków - dom kowala, handlarza, zielarki, wieża mędrca, parę domostw oraz "zamek" wewnętrzny. Gracz najpierw zagaduje handlarza gdyż ten jest najbliżej. Handlarz oferuje skórzane ubranie w zamian za dostarczenie kilku skór od myśliwego, którego gracz mijał wcześniej. Zielarka da graczowi trochę złota w zamian za przyniesienie kilku roślin leczniczych. U kowala gracz może zakupić oręż - zwyczajny prosty miecz gdyż jest to niewprawiony kowal w miecznictwie. Zaś do wieży mędrca nie da się dostać. Gracz rusza spowrotem do myśliwego po skóry, lecz ten jest nieufny, ale ostatecznie zgadza się i daje graczowi skóry. Gracz wraca ze skórami do handlarza i odbiera nowe ubranie "skórzane kurtka" oraz "skórzane spodnie". Handlarz jednak jeszcze jedno zadanie ma dla gracza. Dostawa towarów ze wschodu się opóźnia i trzeba sprawdzić co się z nią stało i tak gracz rusza z kolejnym zadaniem "spóźniona dostawa".
...

https://github.com/tBane1995/2D-RPG.git

Gra (tak wygląda na chwilę obecną)

Map Edytor

P-181320
DejaVu
» 2024-07-17 20:43:58
A jak tam Twój asystent ChatGPT 4? Kupiłeś go finalnie czy nie?
P-181321
tBane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2024-07-17 20:46:14
Kupiłem na 2 miesiące. Wiele razy pomógł, ale nie ze wszystkim. Człowieka nie zastąpi i obecnie korzystam z wersji darmowej. Dlatego też szukam kogoś do pomocy w tworzeniu gry.
P-181322
pekfos
» 2024-07-18 09:45:17
A jak sobie taką współpracę wyobrażasz? Programowanie w parach? Może zacznij od poznania narzędzi które by taką współpracę umożliwiły, przede wszystkim system kontroli wersji git lub SVN. To się przyda nawet jak nikogo do pomocy nie znajdziesz.
P-181323
tBane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2024-07-18 10:55:51
Nie wiem. Myślałem o zwykłym przesyłaniu plików jakimś hostingiem. Ale jak trzeba to się nauczę tych systemów kontroli wersji. Z tych co podałeś to chyba wolę TortoiseSVN ponieważ ma GUI.
P-181324
DejaVu
» 2024-07-18 11:56:25
Jest też TortoiseGIT, który też ma GUI wyglądające niemalże tak samo jak TortoiseSVN.
P-181326
tBane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2024-07-18 12:00:36
Dobra to spróbuję też TortoiseGIT zainstalować.
P-181327
tBane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2024-07-18 14:36:28
Dobra uploadowałem cały projekt i jest już na githubie.

https://github.com/tBane1995/2D-RPG.git

// edit
W miarę już rozumiem jak pracować z GitHubem. Potrafię już robić commity.
P-181329
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona