Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z Code::Blocks

Ostatnio zmodyfikowano 2010-09-16 07:47
Autor Wiadomość
Oui
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z Code::Blocks
» 2010-09-15 14:49:21
Witam. Zaczynam zabawę z C++ i ściągnąłem wczoraj program do ów języka - Code::Blocks. Nie wiem dlaczego, ale gdy naciskam F9 lub CTRL+F9, to nie pokazuje mi żadnego raportu w Build Log (a nawet czyści jeśli wcześniej są jakieś), poza tym nie pokazuje mi się żadne okienko, jak to wygląda po kompilacji.

Używałem już wersji programu 10.05 i 8.02, ale wciąż to samo.

Proszę o pomoc, co jest nie tak i co mam zrobić, aby to naprawić. Pozdrawiam, Oui.
P-21987
SeaMonster131
» 2010-09-15 14:55:28
Może nie masz żadnej akcji przypisanej do klawisza F9 (/CTRL + F9) ? :)
P-21988
DejaVu
» 2010-09-15 14:59:56
P-21989
Oui
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-15 23:12:49
Nie o to mi chodzi. Teraz ściągnąłem wxDev-C++, ale mimo wszystko po wpisaniu tego kodu i skompilowaniu, nic się nie dzieje:

C/C++
#include <iostream>
#include <cstdio>
int main()
{
    std::cout << "\t tekst \"C:\\Hej\\ho.txt.\"" << std::endl;
    printf( "Uczymy sie \" pisac \t tekst C:\\Hej\\ho.txt. w stylu C\n" );
    printf( "\n\na tu konczymy zabawe" );
    std::cout << std::endl << std::endl << "zrob sobie przerwe :)" << std::endl;
   
    return 0;
}

Otwiera się tylko okno konsoli na 0.1 sekundy i znika.
P-22019
kamillo121
» 2010-09-15 23:29:32
program się wykonuje (wyświetla tekst) po czym się wyłącza, co w tym dziwnego ? warto byś przed return 0; wywołał którąś z funkcji czekającej na wciśnięcie klawisza, wtedy zobaczysz efekt programu; np taki tekst z kursu na starym serwisie  po malutkich zmianach

C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
//To jest komentarz, który trwa tylko jeden wiersz!!
int main()
{
    //Poniższy wiersz wyświetla ciąg znaków zawarty w podwójnych apostrofach
    std::cout << "Odwiedz nasza strone: http://cpp0x.pl";
    std::cout << std::endl; //Przejście kursora na początek następnego wiersza
   
    //Tak można wypisywać dane jednym cout'em
    std::cout << "To jest kolejny wiersz z informacja"
    << std::endl
    << std::endl << "Nacisnij klawisz aby zamknac program";
   
    getch(); //Czekaj na dowolny znak z klawiatury
   
    return( 0 );
}


/ w CODE::BLOCKS o tyle lepiej, że nie musisz wywoływać funkcji podobnych do getch() bo po zakończeniu programu w konsoli wypisuje ci różne informacje więc siłą rzeczy zobaczysz wynik programu- ale tylko gdy program zostanie skompilowany i uruchomiony przez środowisko
P-22021
DejaVu
» 2010-09-16 00:21:45
Sytuacja, którą opisałeś jest wyjaśniona w nowym kursie C++, w lekcji » Kurs C++ » Poziom 1Uruchamiamy pierwszy program lekcja.

/edit:
Dodam, że jesteś 3 lekcje dalej, więc wniosek jest prosty: nie przerobiłeś wcześniejszych lekcji, które właśnie są poświęcone pierwszemu uruchomieniu aplikacji i innym ważnym kwestiom byś rozumiał co się dzieje na ekranie.
P-22025
Oui
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-16 07:47:40
Przerobiłem wszystkie lekcje, aczkolwiek w lekcji http://cpp0x.pl/kursy/?id=6 również nie pokazywało mi odpowiedniej konsolówki, więc postanowiłem przejść i spróbować dalej.

Wrócę ze szkoły, to pobawię się kodem podanym wyżej i spróbuję.



/edit
Dziękuję, kod kamillo121 działa bez problemów. Bardzo dziękuję, temat można zamknąć. Teraz do zabawy będę używał programu wxDev-C++, bo z Code::Blocks wciąż mam problemy.
P-22027
« 1 »
  Strona 1 z 1