Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dziwny bład w trakcie kompilacji...

Ostatnio zmodyfikowano 2010-09-17 23:05
Autor Wiadomość
matixzoim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dziwny bład w trakcie kompilacji...
» 2010-09-17 22:49:27
Otóż jestem w trakcie czytania poradnika, ale mam pierwsze trudności...

W części poradnika o tytule "Uruchamiamy Pierwszy Program" jest napisane aby klikać w file-->new-->empty file. Więc tak robię zapisuje sobie pliczek przepisuje ten tekst co jest tam do przepisania i klapa a wszystko w całym kodzie zaczyna się od include i chyba znam przyczynę. Rozszerzenie aplikacji tego co mam stworzyć wygląda następująco *.*.cpp a u mnie jest to *.*.c

Wie ktoś jak to naprawić?

A i Ison sory.

IDE(chodzi o program coś jak Code::Blocks?) to właśnie CodeBlocks

A co do zapisu nie moge zmieniać rozszerzeń...

tzn mam np wybrać sobie w czym chce zapisać i mam razem C/C++ file więc... domyślnie tworzy mi w języku C a nie C++.
P-22070
ison
» 2010-09-17 22:55:16
po pierwsze podawaj zawsze z jakiego korzystasz IDE
zwyczajnie przy pierwszym zapisywaniu (lub przez 'zapisz jako') dopisz po kropce .cpp zamiast .c
P-22071
matixzoim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-17 23:01:03
Ok poprawiłem teraz burza mózgów.

EDIT: Ok wpadłem an to gdy raz z pliku txt zrobiłem plik worda xD ok dzieki okazało się że jak zapisuje do nazwy dopisac tylko .cpp a nie wybierac ten durny system zapisu w CB dzięki(w CodeBlocks zapisywanie robi wode z mózgu)
P-22072
DejaVu
» 2010-09-17 23:04:23
Ale nad czym burza mózgów? hm? Po prostu piszesz nazwę pliku z rozszerzeniem i klikasz 'zapisz' czy jakkolwiek to się zwie.

/edit:
Swoją drogą jeżeli domyślnie masz rozszerzenie *.c, a nie *.cpp to znaczy, że (prawdopodobnie) domyślnym kompilatorem jest GCC, a nie G++, czyli język C, a nie C++. Przestaw sobie gdzieś tam w opcjach to.
P-22073
matixzoim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-17 23:05:58
Można zamknąć(wiesz z informy jestem dobry ale też się jeszcze uczę, a i na tym starym kursie używałem innej formy uczenia się więc wiesz... No cóż już problem z głowy jeszcze raz dzięki).
P-22074
« 1 »
  Strona 1 z 1