Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z kompilacją (Dev-C++): undefined reference to `__cpu_features_init'

Ostatnio zmodyfikowano 2008-09-24 01:51
Autor Wiadomość
Spilner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z kompilacją (Dev-C++): undefined reference to `__cpu_features_init'
» 2008-09-23 16:50:03
mam problem z dev-c++
co bym nie kompilował
wywala coś tak jego

Kompilator: Default compiler
Wykonywanie  g++.exe...
g++.exe "C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\BezNazwy1.cpp" -o "C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\BezNazwy1.exe"    -I"C:\Dev-Cpp\lib\gcc\mingw32\3.4.2\include"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\mingw32"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2"  -I"C:\Dev-Cpp\include"   -L"C:\Dev-Cpp\lib"
/mingw/lib/crt2.o(.text+0x16a):crt1.c: undefined reference to `__cpu_features_init'
collect2: ld returned 1 exit status

Wykonanie zakończone

kompilowałem ten kod:

C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;
int main()
{
    cout << "fsfs" << endl;
    getch();
    return( 0 );
}

 czego to wina ?
P-1670
DejaVu
» 2008-09-23 16:54:22
Twoje standardowe biblioteki w Dev-C++ są skopane. Najprościej możesz to naprawić wykonując kroki:
1. Uninstaluj Dev-C++
2. Ściągnij Dev-C++
3. Zainstaluj Dev-C++
P-1671
Spilner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-09-23 16:57:32
nie działa próbowałem
P-1672
DejaVu
» 2008-09-23 17:14:51
1. Masz uprawnienia administratora?
2. Robiłeś jakieś własne zmiany w stosunku do standardowej konfiguracji Dev-C++?
P-1673
Spilner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-09-23 17:32:21
mam uprawnienia administratora
przy dev nic nie grzebałem
instalowałem ostatnio tylko directx sdk i visual 2008
P-1674
DejaVu
» 2008-09-23 18:09:59
W skrócie informacje jakie znalazłem w necie:
1. Powodem błędu który otrzymujesz to posiadanie więcej niż jednego kompilatora MinGW i są one prawdopodobnie w różnych wersjach.
2. Uninstalacja i ponowna instalacja aplikacji zazwyczaj nic nie da, ponieważ w Windowsie pozostają pliki konfiguracyjne, które nie zostają nadpisane przy ponownej instalacji programu, a co za tym idzie wykorzystywane są obecnie istniejące na dysku z nieprawidłową konfiguracją.
3. Proponowanym rozwiązaniem w tym wypadku jest:
a) uninstaluj Dev-C++
b) wyszukaj pliki na dysku devcpp.* i usuń je (znajdują się prawdopodobnie w C:/Documents and Settings/Nazwa_Twojego_Konta/Dane aplikacji/Dev-Cpp/)
c) zainstaluj ponownie Dev-C++
d) problem powinien zostać rozwiązany.
4. Alternatywą dla tego rozwiązania jest poprawienie umiejętne konfiguracji pliku devcpp.ini, jednak trzeba się już na tym trochę znać lub poczytać na temat ręcznej konfiguracji MinGW'a.
P-1676
grabon
» 2008-09-23 21:01:49
1. Powodem błędu który otrzymujesz to posiadanie więcej niż jednego kompilatora MinGW i są one prawdopodobnie w różnych wersjach.
2. Uninstalacja i ponowna instalacja aplikacji zazwyczaj nic nie da, ponieważ w Windowsie pozostają pliki konfiguracyjne, które nie zostają nadpisane przy ponownej instalacji programu, a co za tym idzie wykorzystywane są obecnie istniejące na dysku z nieprawidłową konfiguracją.



Dokładnie, musisz odinstalować (prawdopodobnie MinGW), sama deinstalacja dev c++ nic nie da. Ale wydaje mi się że, samo odinstalowanie MinGW wystarczy. Ewentualnie można jeszcze przeinstalować dev c++ w następnej kolejności, można jeszcze usunąć cały folder gdzie był zainstalowany dev c++.

Dodam jeszcze że, instalacja directx sdk i visual 2008 nie koliduje z dev c++
P-1678
DejaVu
» 2008-09-24 01:51:47
A ja od siebie mogę jeszcze dodać, że instalacja Dev-C++ nie koliduje z Code::Blocks. Możesz mieć co najwyżej problem z Code::Blocks jeżeli zainstalowałeś Dev-C++ przed Code::Blocks.
P-1680
« 1 »
  Strona 1 z 1