Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem na początku kursu podstaw

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-10 15:44
Autor Wiadomość
Kulzon123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem na początku kursu podstaw
» 2010-10-02 14:04:52
Cześć jestem tu nowy i mam problem na samym już początku kursu podstaw programowania a mianowicie kiedy wpisałem ten 1 kod to build message napisało mi że był 1 error i 1 warning (link do zdjęcia:http://yfrog.com/bgproblemxlp). Może mam złą wersję programu. Jeśli tak to proszę o link do odpowiedniej wersji programu C::B. Z góry dziękuję.
P-22587
ison
» 2010-10-02 14:52:10
plik powinien mieć rozszerzenie .cpp
P-22588
LeSter
» 2010-10-06 19:37:40
Co zrobić, aby plik zapisywał się automatycznie w C++?? Irytuje mnie ciągłe wpisywanie na końcu pliku ".cpp". Jest na to jakieś rozwiązanie?
P-22630
Serilek
» 2010-10-06 19:43:54
Ja bym polecił używanie jakiegoś IDE ;)
Np. Dev-C++
IDE to tak jakby edytor i kompilator w jednym. Tam bez problemu bedziesz zapisywał z *.cpp

Pozdrawiam

@edit.
Swoją drogą, zamiast printf używaj cout (std::cout<< "Test programu";)
Na początku programu dodaj też bibliotekę iostream czyli:    #include <iostream>
P-22631
ison
» 2010-10-06 20:22:13
@up przecież Code::Blocks (ten z którego autor tematu korzysta) to też IDE...
nawet nie uzasadniłeś swoich rad dotyczących korzystania z cout'ów i cin'ów zamiast printf'ów i scanf'ów - szczególnie że te drugie są szybsze ;)
P-22632
Serilek
» 2010-10-06 20:34:08
Tak C::B jest IDE mój mały błąd (dzięki za zwrócenie uwagi:] )
Lecz z doświadczenia wiem, ze DEV-C++ sprawia mniej problemów (przynajmniej w moim wypadku) stąd też moje POLECENIA ;))

Co do szybkości cout i cin. Jeżeli rzeczywiście mierzył byś wydajność, zauważył byś ze wydajniejsze jest rozwiązanie buforowane (czyli cin &cout), zresztą nie ma to chyba sensu, bo są to bardzo minimalne różnice i przy początkach z C++ wręcz nie zauważalne, według mnie, trudniej też jest zrobić błąd przy używaniu cina i couta :)
Ot tak. :))

Pozdrawiam
P-22633
ison
» 2010-10-06 21:07:09
Jeżeli rzeczywiście mierzył byś wydajność, zauważył byś ze wydajniejsze jest rozwiązanie buforowane (czyli cin &cout),
ZONK! :D
od kilku lat uczestniczę w olimpiadach informatycznych i wiem z własnego doświadczenia (i z doświadczenia i wiedzy innych ludzi) że standardowe printf i scanf działają znacząco szybciej. Nie mówię tu o minimalnych różnicach. Zadanie wczytujące ze standardowego wejścia cin'em zazwyczaj daje w efekcie przekroczony limit czasu mimo poprawnej (oczekiwanej) złożoności programu ;) Kogoś kto wysyła na olimpiadę zadanie z cin'ami można nazwać samobójcą (sam straciłem kiedyś na tym punkty)
(ios_base::sync_with_stdio(0) polepsza ich wydajność, mimo tego i tak printf'y i scanf'y górują ;))
P-22634
SeaMonster131
» 2010-10-06 21:08:23
Lecz z doświadczenia wiem, ze DEV-C++ sprawia mniej problemów
Może i tak, ale tylko na początku programowania, proste projekty itd... Później to Code::Blocks albo Visual itd... :)
P-22635
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona