Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wiersz poleceń

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-08 20:00
Autor Wiadomość
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wiersz poleceń
» 2010-10-08 14:10:31
Witam

Mam problem bo chcę uruchomić internet explorer po przez wiersz poleceń i nie wiem jak to napisać jakieś pomysły ?

z góry dziękuję za każdą pomoc.

#edit
otwiera mi się za pomocą:
"C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe"

ale lepiej by było jak by było krótsze polecenie coś w rodzaju "notepad" czy "calc"


#edit 2

aha i jak bym mógł prosić to chciał bym napisać pętle która będzie się wykonywała dopuki nie zostanie wciśnięty jaki klawisz np. "space"
P-22657
dmx81
» 2010-10-08 15:06:58
czesc, co do drugiego pytania (dopóki :) ) tu masz tylko pomysl, wykonan jest wiele (np przez getchar(), zalezy z jakiej biblioteki korzystasz/chcesz korzystac)

C/C++
char c, d;
cin >> c; //podajesz znak z klawiatury, ktory ma byc wyjsciem z petli
while( cin >> d != c ) //dopoki znak wyjsciowy jest rozny od tego ktory wpiszesz pozniej, petla sie wykona....
{
    ...
}

oczywiscie mozesz tez zrobic to na inne sposoby, z gory w kodzie ustalic co ma byc wyjsciem z programu - ale to sa podstawy - poczytaj kurs C++...

P-22658
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-10-08 15:14:01
czytałem

ale po formacie straciłem wszystkie kodu a nie będę się ich na pamięć wszystkich uczył a poza tym nie programowałem z miesiąc może 2

a ten notatnik ? wiesz jak uruchomić innym sposobem ?
P-22659
dmx81
» 2010-10-08 15:43:47
tak, poprobowalem i odkrylem odpowiedz :)
po pierwsze, konsola jak sie otwiera, to masz wypisana sciezke np c:/documents and setings/user

i wszytsko co sie znajduje w tym katalogu - odpalasz bezposrednio wpisujac nazwe pliku. jesli nie ma tego w tym katalogu to:

wyjscia
nr1. wpisac pelna sciezke dostepu do pliku

nr 2 umiescic program w tej lokalizacji, na ktora wskazuje konsola (nie polecam !!!!)
nr 3 utworzyc skrot do programu/pliku i umiescic go w tej lokalizacji, a nastepnie w konsoli wpisac nazwa.lnk   - mi sie uruchomilo :)

a sprawdzalem dla pliku txt i dla innego programu, ktorego skrot tam umiescilem, wpisalem nazwe i po kropce lnk - utworzyl sie :)
P-22660
ison
» 2010-10-08 16:36:44
w konsoli windowsowej masz 2 rodzaje poleceń: wewnętrzne i zewnętrzne. Przykładowo komenda 'calc' lub 'notepad' to polecenia zewnętrzne, które możesz 'tworzyć' wklejając jakikolwiek plik o danej nazwie do folderu Windows lub system32. Możesz sobie zatem sam stworzyć polecenie 'iexpore' które po wpisaniu otworzy Internet Explorer ;) Stwórz w folderze Windows plik wykonywalny z rozszerzeniem .bat i wklej do niego zawartość (prawym edytuj lub otwórz za pomocą notatnika):
@echo off
start C:
zamiast C wpisz pełną ścieżkę do Internet Explorera na Twoim komputerze
teraz gdy gdziekolwiek w konsoli wpiszesz 'iexplore' otworzy się wyżej wymieniony plik wykonywalny, który uruchomi IE
P-22663
lenrokskate
» 2010-10-08 16:40:25
@ison

nie lepiej po prostu tak:
@start [sciezka]

skoro masz jedno polecenie to nie trzeba echo off
P-22665
ison
» 2010-10-08 16:42:11
@up co za różnica? każdy problem ma miliard rozwiązań a tu chyba nie chodzi o to aby oszczędzać na jednej linijce ;P (może autor będzie chciał jeszcze dopisać więcej poleceń)

aha i jak bym mógł prosić to chciał bym napisać pętle która będzie się wykonywała dopuki nie zostanie wciśnięty jaki klawisz np. "space"
prosze:
C/C++
#include <cstdio>
#include <conio.h>

int main()
{
    while( 1 ) {
        if( _kbhit() ) if( _getch() == ' ' ) break;
       
        printf( "Nacisnij spacje aby przerwac wypisywanie!\r\n" );
    }
    printf( "Koniec!\r\n" );
    while( 1 );
   
}
P.S. pisze się 'dopóki'
P-22666
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-10-08 19:39:17
dzięki :]
P-22670
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona