Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

* przy zmiennej ?

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-17 03:26
Autor Wiadomość
dmx81
» 2010-10-17 03:26:44
jak juz napisane jest cos o wskaznikach, cos o uzywaniu "new" , to az sie prosi, aby powiedziec rowniez o "delete" :) o szczegoly sie czepiacie na kazdym kroku wzajemnie:P a o wazniejszych dla poczatkujacego nie wspominacie:P. a w skrocie dla autora postu - ta gwiazdka, jak juz koledzy powiedzieli, to wskaznik (o ktorych trzeba koniecznie poczytac), a jego mechanizm dzialania jest taki, ze nie przechowuje wartosci (jak zwykla zmienna), ale adres pamieci - ktory sie temu wskaznikowi wskaze(czesto sie korzysta wlasnie z "new" czyli tworzy sie nowa instancje, ale my nie wiemy gdzie ja program ulokuje, dlatego tworzac ja od razu ustawiamy na nia wskaznik (czyli na kazda nowo utworzona instancje musi cos wskazywac (musi w sensie aby nam sie ta instancja nie zagubila i nie zajmowala pamieci) - to tak w duzym skrocie, jeszcze raz zachecam do lektury, moze na poczatku nie bedzie latwe do przyswojenia, ze po co jakies wskazniki, jak mozna tworzyc zmienne..., ale po kilku programach sie wszystko wyjasni, sam pamietam, ze na poczatku kilkukrotnie wracalem do rozdzialu o wskaznikach(zwlaszcza jak przyszly klasy itd) az sie utrwalilo. pewnie panowie mnie jeszcze poprawia, bo ja duzo mniej zaawansowany i nie zawsze slownictwo fachowe ;) ale co wydaje mi sie, ze wiem, to staram sie pomoc i w miare prosto wytlumaczyc, pozdr.
P-22913
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2