Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

ukrycie okna na pasku zadań [winalleg.h]

Ostatnio zmodyfikowano 2010-11-23 15:59
Autor Wiadomość
malan
» 2010-11-22 00:52:50
@McAffey: Proponuję Ci skorzystać z QT Kreatora i zacząć pisać od nowa :). GUI z użyciem Allegro + funkcje WinAPI
trochę przypomina robienie ośmiornicy poprzez przybicie czterech drewnianych desek do psa
.
Tak prawdę mówiąc, to nie narobiłbyś się zbytnio w WinAPI. Czego tak naprawdę potrzebujesz do stworzenia prostego budzika?
  • okna,
  • dwóch editbox`ów do wpisania godziny i minuty,
  • button`a ("Ustaw!"),
  • minimalizacji programu do tray`a,
  • pobrania aktualnej godziny,
  • jednego if`a,
  • MessageBox`a do powiadomienia, że czas wstać
Tyle :). W sumie jakaś godzina/dwie kodowania plus 60 minut na ewentualne nieprzewidziane sytuacje :).
P-24303
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-22 16:58:59
Właśnie, że po wpisaniu w google "budzik" download wyskakują tylko jakieś proste budziki, a ja zamierzam napisać taki wywalony w kosmos, z różnymi sposobami budzenia i w ogóle. Nie ma to na celu niczego większego, mam świadomość tego, że może go ściągnie kilka osób a nikt nie będzie go używał, ale lubię sobie czasem po programować dla samego programowania właśnie takie lekkie projekty, po prostu sprawia mi to przyjemność ;) Pewnie nie szybko go skończę bo gdy jestem zabiegany to nie poświęcam mu dużo czasu, ale w końcu pewnie tak ;] Pozdrawiam
P-24317
DejaVu
» 2010-11-22 18:51:48
Właśnie, że po wpisaniu w google "budzik" download wyskakują tylko jakieś proste budziki, a ja zamierzam napisać taki wywalony w kosmos, z różnymi sposobami budzenia i w ogóle.
A będzie kopał prądem? :)
P-24337
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-22 19:02:32
Dla Ciebie przygotuję wersję która nawet prądem będzie kopała ;P
P-24339
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-23 15:59:55
edit: sory, niechcący to napisałem
P-24386
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3