Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Lekcja 4, druga część zadania 2. Problem

Ostatnio zmodyfikowano 2010-11-23 21:52
Autor Wiadomość
laxi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Lekcja 4, druga część zadania 2. Problem
» 2010-11-23 20:30:19
Stworzyłem coś takiego i otrzymuję błędy jak niżej. Proszę o pomoc, bo nie wiem co jest nie tak.

C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>

int main()
{
    using namespace std;
    const char Gwiazdki = "**";
    const char Godzina = "Godz";
    const char Kropka = ".";
    const char Odstep = " ";
    const char Godz1 = "15:23";
    const char Godz2 = "23:15";
   
    cout << Gwiazdki << Odstep << Godzina << Kropka << Odstep << Godz1 << Odstep << Gwiazdki << endl
    << Gwiazdki << Odstep << Godz2 << Odstep << Kropka << Godzina << Odstep << Gwiazdki;
   
    return( 0 );
}




\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp||In function `int main()':|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|7|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|8|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|9|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|10|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|11|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
\MARCIN\Projekty CODE BLOCKS\1\main.cpp|12|error: invalid conversion from `const char*' to `char'|
||=== Build finished: 6 errors, 0 warnings ===|
P-24409
DejaVu
» 2010-11-23 20:39:36
Nie przepisałeś dokładnie programu.

/edit:
Swoją drogą przykład był oparty o znaki, a nie o łancuchy znaków ;) W skrócie: do przechowywania tekstu służy inny typ danych - o tym dowiesz się w dalszych rozdziałach.
P-24410
laxi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-23 21:52:25
Pozmieniałem " na ' w odpowiednich miejscach i prawie wszystko gra.
Fajnie odczuć na własnej skórze co może przechować typ "char".
Mój program uruchamia się, jednak wyświetla tylko ostatnie znaki z ciągu znaków przypisanych poszczególnym zmiennym.

Po uruchomieniu program wyświetla:

* z. 3 z
z 5 .z *

Zamykam temat.
P-24414
« 1 »
  Strona 1 z 1