Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

ATI vs. NVIDIA

Ostatnio zmodyfikowano 2008-10-16 11:50
Autor Wiadomość
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
ATI vs. NVIDIA
» 2008-10-12 19:41:54
Co uważacie za lepsze, co macie?


Względem wydajności to moim zdaniem Nvidia wyprzedza konkurencję w laptopach, niestety laptopy takie są drogie i strasznie się grzeją (wadliwe 8400, 8600 - http://itbiznes.pl/art33160.html ) . Ja tak strasznie nie wymagam grafiki w grach ,i z tego powodu ja bym wybrał ATI do notebooka.


Co do stacjonarnych to do końca się nie orientuję. Ale wydaje mi się, że nowy Geforce GTX 280 (http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.198) jest bardzo wydajną kartą, i tym też przewyższa konkurencję. ATI za to w słabszych kartach wprowadza obsługę Directx 10.1, Nvidia natomiast nawet w silnych kartach obsługuje tylko Directx 10.


Ogólnie uważam, że NVidia ma lepsze wydajnościowo karty jednak ATI jest lepsze względem wydajności do ceny, dlatego ja bym brał ATI.
P-1955
DejaVu
» 2008-10-12 22:50:22
Kartę powinno się dostosowywać do własnych potrzeb, więc jeśli zależy na graniu w nowinki i nie ma się zbyt wielkiego budżetu, to oczywistym jest wybór wydajność do ceny, czyli zazwyczaj ATI. Jeśli jednak dysponujesz budżetem większym lub nie masz wygórowanych wymagań do karty graficznej to mimo wszystko ja bym brał NVIDIA. W swoim życiu miałem conajmniej 5 kart graficznych i największe problemy były z ATI i kombinowanie jakie sterowniki zainstalować by karta działała najlepiej. Jeśli ja wybieram karty to raczej koncentruję się na produktach opartych na NVIDIA, chyba że jakoś wyjątkowo dobrze wypadnie karta ATI w testach na tle innych i jest w podobnym przedziale cenowym, jaki mnie interesuje.
Mimo wszystko uważam, że obecnie poszukiwanie jakiejś rewelacyjnej karty mija się z celem, ponieważ do tego potrzebna jest również dobra płyta główna. Ja mam obecnie płytę główną wartą może 100zł. Przełożenie mojej karty graficznej i pamięci do innego komputera z płytą główną za 350zł i procesorem 20% mocniejszym spowodowało wzrost mocy obliczeniowej karty o jakieś 400% i zapewniło stabilność klatek przy pełnym obciążeniu efektami na rozdzielczości 1600x1200x32 + high detale = 60FPS const. U mnie natomiast ta sama karta i pamięci z niewiele słabszym procesorem (tej samej firmy) i z biedną płytą główną na 1024x768x16 + medium detale klatki mi potrafią spadać. Wnioski niech każdy sam już wyciąga.
P-1964
grabon
» 2008-10-13 13:48:05
Ja korzystam, tylko i wyłącznie z kart NVIDIA, nawet program graficzny blender nie bardzo lubi się z ATI.
P-1981
GoldWolf
» 2008-10-16 11:50:39
Ogólnie obie firmy produkują ciekawe karty, w tej chwili bardziej opłaca się kupować nowe karty ATI są troszeczkę wydajniejsze i sporo tańsze, nVidia ma teraz pewne problemy ze względu na wydanie sporej ilości wadliwych kart, głównie do laptopów.

Nie zmienia to jednak faktu, że obie firmy produkują dobre karty, oczywiście raz jedna raz druga prowadzi w tym wyścigu.

Ati ma problem ze sterownikami pod Linucha, i czasami są z tym problemy.
P-2076
« 1 »
  Strona 1 z 1