Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

program uruchamiany w IDE nie otwiera pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2011-02-24 20:03
Autor Wiadomość
v0lt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
program uruchamiany w IDE nie otwiera pliku
» 2011-02-24 19:39:36
witajcie
mam taki mały problem, piszę sobie aplikację w której otwieram pliki fstreamem. standardowo robię jak trzeba:
fstream plik("nazwa", ios::in);

wszystko działa ale! tylko wtedy, kiedy skompiluję, wejdę do folderu i uruchomię mój plik ręcznie(wtedy plik.is_open & plik.good == true)
jezeli wywolam program przez IDE(uzywam visual c++ 2008 Express) wybierając debug->start debugging lub debug->start without debugging to plik nie jest otwarty(procedury good i is_open daja wynik negatywny). wczesniej robilem inne projekty z zapisem i odczytem i było to samo, ale teraz jak kompiluję co chwilę to robi się to za bardzo uciążliwe. nie wiem jak to zmienić/naprawić. kompilacja do debug/release - bez różnicy, to samo.
P-28567
malan
» 2011-02-24 19:44:36
Wrzuć plik do folderu Debug/Release?
P-28568
v0lt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-24 19:51:54
to byłoby za proste :-)
oczywiście plik jest w folderze z aplikacją(przeciez uruchomiony sam na sam bez srodowiska działa...)
jeszcze dodam, że próbowałem debuggerem ale nic konkretnego znalesc nie mogę(np tego że visual moze ukryc sciezke z ktorej sandboxuje aplikacje? nie wiem)
P-28569
malan
» 2011-02-24 19:57:22
Jeżeli uruchamiasz program z poziomu IDE to plik powinien być w folderze z *.vcxproj.
P-28570
v0lt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-24 20:03:41
heh, dziwny ten visual choc z drugiej strony to niekoniecznie ale...

znalazłem(wreszcie, szukałem 2 dni) rozwiązanie:


The way you're opening the file, Test.bin must exist. You don't use a full path, so it must exist in the current directory. But the current directory is often different than the directory that your program is in, and can change depending on how you run the program.

Put a full path in the code (e.g. "C:\\test.bin") and see if it works better. If it does, then you just need to make sure the current directory is what you expect.

If you're running from Visual C++, edit the Project Properties under Debugging and change the Working Directory to the directory that has that file.


ps. przydałyby się dostępne tagi pod linkiem wysyłania wiadomosci...
P-28571
« 1 »
  Strona 1 z 1