Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zegar odliczajacy

Ostatnio zmodyfikowano 2011-03-01 17:44
Autor Wiadomość
loozer16
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zegar odliczajacy
» 2011-02-28 22:02:35
Witam.
Jestem poczatkujacym programista, na razie opanowuje podstawy jezyka C++ i moje umiejetnosci sa poki co bardzo male. Chcialbym stworzyc program-zegar, ktory odliczalby czas do konkretnego wydarzenia (do jakiegos tam wydarzenia pozostalo xx dni, xx godzin i xx minut). Obawiam sie ze do tego wydarzenia nie opanuje wystarczajaco C++, zeby taki program napisac. Prosze Was, bardziej doswiadczonych progrmistow (o ile to nie bedzie dla Was problemem) o pomoc w stowrzeniu takiego zegara :)
P-28682
malan
» 2011-02-28 22:35:32
Podałeś trochę za mało informacji :). Masz już jakąś wizję, jakby taki program miał wyglądać? Ma to być aplikacja okienkowa, czy program w konsoli? Program ma obliczać wydarzenia na bieżąco, czy raczej chciałbyś je zapisywać do pliku? Ile lekcji kursu przerobiłeś? ;)
P-28683
yoogi
» 2011-02-28 23:44:38
Mi się wydaję że on chcę napisać program który mniej więcej odejmuję datę wydarzenia od bieżącej i podaje z minutach lub godzinach. Przynajmniej tak mi się wydaję ;] najlepiej użyj time.h ja osobiście użył bym jakiejś funkcji z windows.h :D

#edit
co do pobrania aktualnej godziny:

C/C++
#include <windows.h>
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    SYSTEMTIME SystemTime;
   
    GetSystemTime( & SystemTime );
    cout << SystemTime.wHour << endl;
    cout << SystemTime.wMinute << endl;
    cout << SystemTime.wSecond << endl;
    cout << SystemTime.wMilliseconds << endl;
   
    cout << SystemTime.wYear << endl;
    cout << SystemTime.wDay << endl;
    cout << SystemTime.wMonth << endl;
    cout << SystemTime.wDayOfWeek << endl;
   
   
    GetLocalTime( & SystemTime );
    cout << SystemTime.wHour << endl;
    cout << SystemTime.wMinute << endl;
    cout << SystemTime.wSecond << endl;
    cout << SystemTime.wMilliseconds << endl;
   
    cout << SystemTime.wYear << endl;
    cout << SystemTime.wDay << endl;
    cout << SystemTime.wMonth << endl;
    cout << SystemTime.wDayOfWeek << endl;
    getchar();
    return 0;
}
P-28685
loozer16
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-01 16:08:34
Chodzilo mi mniej wiecej o cos takiego, co jest na stronie http://f1zone.pl/ (mam nadzieje ze nie zostanie to potraktowane jako reklama serwisu f1zone). Przerobilem chyba z 10 lekcji z podstaw kursu, ale nie mam za bardzo czasu na szybka nauke kolejnych czesci materialu. Chcialbym zeby po uruchomieniu takiego programu wyswietlal sie zegar odliczajacy czas do jakiejs kontretnej daty (np. do czegos tam pozostalo 11 dni 22 godziny i 33 minuty). Chcialbym aby program odliczal czas na biezaco.
P-28700
pekfos
» 2011-03-01 16:12:46
1. pobierz date
2. odejmij
3. przedstaw wynik
4. rób to w pętli

imo nie da rady przedstawić tego prościej niż gotowcem :P
P-28701
loozer16
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-01 16:26:01
Niestety nie do konca rozumiem Twoja wypowiedz pekfos, nie opanowalem jeszcze zadnej petli, jestem na razie dosc zielony w temacie programowania, a bardzo potrzebuje takiego programu. Jezeli ktos moglby jasniej mi napisac jak to zrobic, to bylbym bardzo wdzieczny :)
P-28703
pekfos
» 2011-03-01 16:30:27
jak nawet pętli nie znasz to lepiej ucz sie bo narazie nie ważne co ci napisać to i tak nie zrozumiesz.
P-28704
loozer16
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-01 16:55:59
Bede czytac kolejne tematy, jak tylko bede miec czas, a na razie go za bardzo nie mam, musze robic sporo innych rzeczy. Czy ktos moglby mi podac gotowy program, ktory odliczalby czas np. do godziny 14:00 dnia 9 marca? Bardzo potrzebuje takiego programu i prosze o wyrozumialosc.
P-28707
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona