Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kompilacja/Uruchamianie programów ogólnie

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-14 10:46
Autor Wiadomość
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kompilacja/Uruchamianie programów ogólnie
» 2011-04-13 21:08:23
Witam,

Mam pytanie i propozycję, czt ktoś z doświadczonych użytkowników mógły w miniejszym kursie zamieścić coś w rodzaju turotiala do pracy w dwóch najbardziej (chyba) popularcnych środowiskach tj. DevC++ i CodeBlocks. Chodziłoby mi o to jakie biblioteki (np. *.lib, *.a czy ddl) gdzie dołączać w "Link Libraries" czy w opcjach, od czego to zależy, dlaczego program uruchamia się trybie "Debug", a w "Release" nie lub na odwrót itd...
Chodzi mi o taki praktyczny poradnik z wyjaśniemiem różnic.
Ja osobiście mam z tym duże problemy, i połowę czasu na naukę poświęcam na "walkę" ze środowiskiem programowania, a nie z samą aplikacją. Dołączenie jakiejkolwiek nowej bibiloteki jak allegro, pdcurses itp. powoduje problemy związane z uruchamianiem. W zasadzie do każdej biblioteki jest "inne podejście" - może się mylę i jest właśnie jakiś schemat postępowania.
Sądzę, że takich jak ja jest znacznie więcej. Nie chcę oczywiście sprowokować lawiny odpowiedzi typu "poczytaj sobie, znajdź w Googlach" itd. Jestem przekonany, że ta witryna była by właściwym miejscem aby wszystko "zerbać do kupy". Szukanie po internecie to czasami mordęga, 10 zdań na jeden temat itp. i od samego czytanie człowiek już głupieje, zaczyna się wrzucanie wszystkiego do jakiś katalogów, linkowanie wszystkiego i powstaje tylko bajzel na dysku, a konkretnie w katalogu, potem samemu trudno się zorientować co zadziałała i dlaczego.
Rozumiem, że wymaga to nakładu pracy, dlatego też jest to tylko propozycja.
Jeśli sam osiągnę poziom, w którym będę mógł pomóc innym to włączę się w to.
Pozdrawiam,
P-30722
DejaVu
» 2011-04-13 21:46:37
Generalnie z konfigurowaniem bibliotek to jest zawsze droga przez mękę :) Ja sobie sukcesywnie buduję różne biblioteki do Visual C++ ze źródeł i tam też często i gęsto idzie jak po grudzie. Miejsce owszem jest dobre, pomysł również. Ja osobiście NIE podejmę się tej inicjatywy - jak na forum zaczną się pojawiać artykuły na ten temat to można będzie je umieścić w dziale artykułów. Rozwój materiałów w serwisie zależy przede wszystkim od zaangażowania użytkowników, a ja w zależności od potrzeb dorabiam funkcjonalnie to i owo by wszystko miało ręce i nogi.
P-30727
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kompilacja/Uruchamianie programów ogólnie
» 2011-04-13 22:01:33
To super ! Bardzo cieszę się z takiego podejścia na dobry początek. Być może ktoś, kiedyś podejmie się tego zadania, całościowo lub "po kawałku" tak aby potem można było stworzyć osobny dział.
P-30732
DejaVu
» 2011-04-13 22:06:04
Myślę, że najpierw powinieneś pójść do kościoła, pomodlić się, dać na tacę na mszy i spróbować ponownie z tą prośbą :P Doświadczenie moje mówi, że obecnie masz marne szanse - być może kościół pomoże :P
P-30734
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-14 10:46:31
Może jestem niepoprawnym optymistą i myślę, że nie będzie aż tak źle, a jeśli tak to kiedyś zrobię to sam. Jestem z natury uparty i mam nadzieję, że kiedyś to opanuję i zrobię z tego pożytek.
P-30744
« 1 »
  Strona 1 z 1