Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Wywoływanie programu przez inny program

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-17 17:49
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-17 16:43:08
Tylko "aha" ?? Nie da się temu zapobiec ?
Dałoby się wywołać w okienku do tego z parametrami ?? ( jakby się dało także z wartością zwracaną ) ?

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-30963
yoogi
» 2011-04-17 16:44:38
Szczerze, to dalej nie rozumiem o co ci chodzi :]
P-30964
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-17 16:49:33
Chodzi mi o to, że chcę wywołać z jednego programu drugi. Chce to wywołać z parametrami, ale tak, by ten pierwszy się nie wyłączył i po wykonaniu drugiego działał z powrotem. Dodatkowo gdyby się dało to by mógł ten pierwszy odebrać wartość zwróconą przez drugi.
Fajnie wygląda wywołany w nowym oknie, ale w moim przypadku tak czy siak musi czekać na zakończenie działania drugiego = odpalenie w tym samym oknie jest nawet dobrym rozwiązaniem :D

Rozumiesz już ? Jeśli nie, to postaraj się to wyżej przeczytać jeszcze raz w skupieniu i ze zrozumieniem ;P

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-30965
yoogi
» 2011-04-17 16:55:21
Możesz w pierwszym wywołać pętlę, która się zakończy dopiero kiedy pojawi się pojawi plik na "c:/a.txt" i w pętli by cały czas sprawdzało czy taki plik istnieje, a drugi program po zakończeniu swojej operacji tworzył by ten plik. oczywiście jak pętle się przerwie to przydało by się ten plik usunąć, bo za każdym razem by przechodziło dalej.
P-30966
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-17 16:59:29
Nie wiem czy to coś da ...
Wytłumaczę Ci to:
Program 1. wywołuje program 2. w swoim oknie ( oknie programu 1. ). Działa program 2. Gdy program 2. zakończy działanie to wyłącza okno, w którym się odpaliło ( czyli w oknie 1. ) i je wyłącza, czyli wyłącza program 1.
Po tym wnioskując twoje rozwiązanie jest po prostu bez sensu ;)

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-30970
yoogi
» 2011-04-17 17:01:49
Hmmm... nie ma chyba takiej wielkiej potrzeby żeby to robić, ale jeżeli ci tak na tym zalezy to możesz po prostu poszukać na necie, napewno coś znajdziesz.
P-30971
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-17 17:10:35
Wiesz ... mi to nie jest potrzebne :D Tak z ciekawości o to pytam ;) To jest ciekawe i może się przydać w przyszłości :D
Wielkie dzięki za pomoc :)

EDIT:
Mam genialny pomysł ;) Mogę przecież wywołać program z
system( "wywołanie" );
. Ciekawe jak zadziała ... ( TESTUJE :D:D )

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-30974
yoogi
» 2011-04-17 17:14:48
Możesz zrobić to w ten sposób. Skoro w oknie pierwszego programu, miało by tylko wypisywać tekst, to możesz dać w drugim programie żeby nie wypisywało na ekranie drugiego programu, tylko żeby zapisywało do pliku, a pierwszy program by czytał ten plik i wypisywał w swoim oknie. Aha zapomniałem o jednym, drugi program otwiera się jako ukryty.
P-30975
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona