Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pisanie w niewidocznym pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-19 19:57
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pisanie w niewidocznym pliku
» 2011-04-18 19:12:02
Witam!

W moim programie, zauważyłem, że może czytać niewidoczne pliki - niestety, nie może w nich pisać ... Co trzeba zrobić ( prócz "od-ukrycia" pliku ) aby dało się go czytać ?? Jakiś tryb otwarcia ?? czy co innego ??

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-31165
szyx_yankez
» 2011-04-18 19:22:44
Nie wiem z jakiej metody zapisu korzystasz, ale jako tryb otwarcia powinieneś dać write(ios::out lub 'w').
P-31167
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-19 07:45:37
Ja korzystam z
ios::out | ios::trunc
 i nie chce się nic zapisać w niewidocznym pliku. Jak go odkryje to wszystko jest OK. Zapisuje normalnie wtedy. A z
ios::in
 czyta zawsze, czy plik niewidocznym, czy nie ...
To istnieje jakaś możliwość zapisu ?? Może wiecie jak 'odkryć' plik, a potem go z powrotem 'ukryć' ??

EDIT:
ios::w
 tak ?? nie chce się skompilować ;)
ios::out
 działa z zapisywaniem, ale nie do niewidocznych plików ... 'in' otwiera niewidoczne pliki, 'out' nie otwiera ;/ sprawdziłem ...

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-31199
dmx81
» 2011-04-19 08:38:30
mozeda rade ustawic cos w atrybutach pliku, ale teraz musze wychodzic,napisze pozniej,badz ktos inny odpisze do tego czasu(pamietam z kursu opengl,ze jest struktura trzymajaca wszytskie atrybuty pliku, byc moze jest tam tez i niewidzialnosci, na czaszapisu ustawisz na widzialny,a po znow na niewidoczny, jak np tuhttp://stackoverflow.com/questions/2246990/how-do-i-write-to-a-hidden-file
P-31200
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-19 08:53:43
Właśnie to miałem na myśli pisząc 'odkryć' i ukryć ;)
Poczekam :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-31201
dmx81
» 2011-04-19 09:14:49
to bedzie cos ze struktura _stat, tam gdzies jest pole st_mode
http://www.mkssoftware.com/docs/man5/struct_stat.5.asp musisz poszukac, sa tam flagi, jedna mowi o S_IAHID - File is marked as hidden, pokombinuj, moze ktos pomoze napisac kod, ja juz spozniony do pracy jestem :)
P-31202
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-19 09:47:19
Coś podejrzewam API ... Ja zaraz idę do szkoły, po czwartej może będę. Pokombinuję trochę, no chyba, że ktoś mnie uprzedzi ... ( wątpię, że dam radę - ale zawsze warto spróbować ).
Dzięki ;)

EDIT:
nie wiem zbytnio jak się tym posłużyć i zmieniać ;/ Zbytnio czasu też nie mam ;/ Wyczytałem coś na końcu:
C/C++
struct stat64
{
    //...
    mode_t st_attr; //ostatnie - przyjmuje 'S_IAHID'
};
Powiedzcie co i jak mam zrobić ;) Najlepiej w kodzie :D
stat64.mode_t = S_IANORM;
 ?? Coś mi nie pasuje, nie ma nazwy zmiennej ... Do czego to się odnosi, jak zapisać itp ;) - w ogóle nic nie wiem o tym - najlepiej krótki opisik :D
Z góry dzięki :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-31204
dmx81
» 2011-04-19 18:44:55
jesli piszesz w windows, mozesz uzyc takiego kodu
C/C++
#include <windows.h>

using namespace std;

int main()
{
    SetFileAttributes( "1.txt", FILE_ATTRIBUTE_NORMAL );
    return 0;
}
sprawdzilem sobie, czy dziala, nie dawalem zadnej obslugi bledow (jesli plik nie istnieje itd) - tylko utworzylem w katalogu projektu plik tekstowy, ustawilem go na UKRYTY, odpalilem program, a "ptaszek" przy UKRYTY zniknal :) i plik stal sie widoczny. Tak samo mozesz zrobic, ustawiajac na
FILE_ATTRIBUTE_HIDDEN

wiecej info dla_windows
P-31236
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona