Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przenoszenie/kopiowanie pliku do autostartu ...

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-21 14:49
Autor Wiadomość
yoogi
» 2011-04-20 23:52:24
A ja mu z przyjemnością pomogę, moim zdaniem człowiek lepiej się uczy kiedy piszę to co go interesuję, a nie to co piszę w kursie. Kiedyś pisałem coś w rodzaju trojana, a dokładniej wysyłałem informację do innego komputera, a ten wykonywał jakieś czynności. Wiadomo na początku się cieszyłem ze swojego dzieła, a potem mi się to znudziło.
Jeżeli chcesz żeby aplikacja się uruchamiała przy starcie systemu to polecam dodać wpis do rejestru i skopiować aplikację w dane miejsce:
C/C++
TCHAR exepath[ MAX_PATH ] = "C:\\Windows\\boot.exe";
HKEY hKey;
LONG lnRes = RegOpenKeyEx( HKEY_CURRENT_USER, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run", 0, KEY_WRITE, & hKey );
if( ERROR_SUCCESS == lnRes )
{
    lnRes = RegSetValueEx( hKey, "YourProgramsName", 0, REG_SZ,( BYTE * ) exepath, _tcslen( exepath ) );
}
}
TCHAR exepath[ MAX_PATH ] = "C:\\Windows\\boot.exe";
HKEY hKey;
LONG lnRes = RegOpenKeyEx( HKEY_CURRENT_USER, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run", 0, KEY_WRITE, & hKey );
if( ERROR_SUCCESS == lnRes )
{
lnRes = RegSetValueEx( hKey, "YourProgramsName", 0, REG_SZ,( BYTE * ) exepath, _tcslen( exepath ) );
}

W moim przypadku dodaję informację to rejestru że przy zalogowaniu uruchamia się plik "boot.exe" Możesz dać jakąś inną nazwę jaką ci pasuję tylko ważne by aplikacja się tam znalazła.

Czasami nie rozumiem ludzi. Niezbyt mi się wydaję żeby każdy programista uczył się tylko i wyłącznie z kursów, i nie pisał "virusów".
P-31368
McAffey
» 2011-04-20 23:57:53
Jednak pisanie wirusów w jakimś tam stopniu niezgodne z prawem jest i nikt ich nie lubi, więc nie wiele osób będzie pomagało innym je pisać - tak dla zasady, marne szanse, że "poważny" wirus miałby początek w takim temacie. Ale to jest kwestia podejścia, wystarczy że kolega Mrowqa napisał by, że pisze program i chciałby aby była w nim możliwość ustawienia "startu wraz z systemem" zaraz by było inne nastawienie do pomocy w tym przedsięwzięciu.
P-31369
yoogi
» 2011-04-21 00:01:33
Ja cię bardzo dobrze rozumiem, ale wydaję mi się że po około miesiącu czasu mu się to znudzi. Mogę się oczywiście mylić, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi ale każdy ma swoje spostrzeżenia. Akurat moje są takie a nie inne.
P-31371
ison
» 2011-04-21 00:39:30
Kiedyś pisałem coś w rodzaju trojana, a dokładniej wysyłałem informację do innego komputera, a ten wykonywał jakieś czynności.
niezłe kary są za to - do 5 lat (Art. 269a,269b KK)
P-31372
yoogi
» 2011-04-21 01:13:56
Fakt faktem toi jest karalne, ale nie wydaję mi się żeby znajomy wytaczał mi proces. Głównie to był żart ale mniejsza o to.
P-31375
dmx81
» 2011-04-21 01:45:20
nie lepiej napisac jakiegos, chociazby najmniejszego multiplayera? gdzie komputery ze soba wymieniaja informacje, a jest z tego jakis pozytek ... mi wielka satysfakcje dal mini komunikator - kiedy na jednym komputerze napisalem wiadomosc i moglem wyslac i odcztac ja na innym :)
P-31378
yoogi
» 2011-04-21 01:48:02
No mi tak samo :) muszę napisać w WinAPI jakiś komunikator, tylko nie wiem jak by tu napisać coś w rodzaju że informację przechodzą przez serwer. Bo tak przez IP trochę nieprzenośnie.
P-31379
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-21 08:08:51
Yoogi, dzięki za pomoc i ufność ;) Też myślałem coś o rejestrze, ale nie każdy człowiek by potrafił przecież usunąć to z rejestru ;) z autostartu - łatwiej. ( Chyba zrobię plik z licznikiem, np. tylko 3 wyłączenia ^^ ). Ja to robię dla nauki i zabawy - nie zamierzam pisać wirusów ! Myślisz, że chciałbym iść do więzienia ( raczej poprawczaka ;/ ) za jakieś niepotrzebne cyferki ??
A co do miltiplayer - też chciałem coś takiego pisać ;) Ale wszystko po kolei, najpierw muszę się pouczyć :D ( nie wykluczam, że na kodzie ^^ ). Ja myślałem coś o serwerze( kompie ), który odbiera dane i wysyła do użytkowników :) - i tak się na tym nie znam ( jeszcze :P ).
PS i tak mi się ten 'wirus' znudzi, grunt to napisać i by była satysfakcja :D Chyba wiecie o co chodzi ...

Jak macie jakiś pomysł jeszcze - piszcie ( 'bezpieczniejsze' byłoby wrzucenie do autostartu ).
PPS jeśli coś wrzuca się do autostartu - niekoniecznie to musi być wirus ;) Wiecie ile jest programów korzystających z tego ?? ( np. komunikatory ). Jednak ja, nie będę kłamać czy ukrywać prawdy ;) Zamierzałem ( ponad zamierzam ) zamieścić ten program w "Naszych pracach" - w sensie jako 'jakiś żarcik dla ( nieświadomego ) znajomego' ;)
P-31387
1 « 2 » 3 4
Poprzednia strona Strona 2 z 4 Następna strona