Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie katalogów

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-28 18:15
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tworzenie katalogów
» 2011-04-27 19:35:59
Witam!

Dla ćwiczeń piszę sobie aplikację i ćwiczę trochę algorytmy ...
Chciałem się zapytać, czy są jakieś funkcje tworzące i/lub kopiujące ( osobne ^^ - w sensie dwie różne, jedna może tworzyć, druga kopiować ) ??
Próbowałem używać:
C/C++
rename();
CopyFile();
fstream str; str.open( "tworzenie :D", ios::out | ios::trunc )
Ale one tworzyły plik, jeśli ścieżka istniała ... Znalazłem wolne rozwiązanie ( z CMD ;/ ):
C/C++
system( "mkdir sciezka" );
ale to rozwiązanie jest wolne ;(
Chciałem się zapytać czy jest jakieś inne rozwiązanie ( najlepiej tak jak te z CMD - tworzy katalogi pośrednie - tzn jeśli ma stworzyć "C:\a\b", a katalog "a" nie istnieje to go też tworzy ).

Domyślam się, że na 99% jest jakieś rozwiązanie z WinAPI ... Ważne by były obie możliwości - wtedy to przyspieszy działanie mojego programu ;) ( możliwości w sensie funkcje - i tworząca i kopiująca (
CopyFile() ??
?^^ ) ).

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-32112
malan
» 2011-04-27 20:06:13
W ogóle nie szukałeś ;) Przychodzisz po prostu po gotowca ;) Podpowiem Ci, że taka funkcja istnieje w WinAPI, a do jej znaleziona wystarczą Ci google oraz znajomość dwóch słów w języku angielskim.
P-32114
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-28 15:42:09
Wczoraj akurat nie miałem czasu - dlatego pisałem ;) Nie wiem od czego ale wczoraj przez 3h próbowałem kompa odpalić ... coś się antywirus zwiesza ... ( darmowy avast! jest do niczego ... ). Jedyne co znalazłem wczoraj szukając -> mkdir() w dir.h - ale po co miałem to tu pisać ;D nawet bymi się nie chciało ( po za tym czasu nie miałem już :D ). A co do funkcji WinAPI - to się domyślam, że coś w rodzaju CreateCatalog() czy coś takiego :D Jak skończę projekt nad którym pracuje poszukam ^^
P-32157
Dawidsoni
» 2011-04-28 17:11:06
Wczytaj normalnie zawartość pierwszego pliku i zapisz pod drugim.
P-32163
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-28 17:26:56
Wczytaj normalnie zawartość pierwszego pliku i zapisz pod drugim
O co chodzi? Chyba temat pomyliłeś :P
P-32165
pekfos
» 2011-04-28 17:46:11
WinAPI - to się domyślam, że coś w rodzaju CreateCatalog()
ehhh... CreateDirectory()
P-32168
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-28 18:15:27
Blisko byłem ;) źle tylko katalog przetłumaczyłem ^^ Dzięki, jeszcze z tego nie korzystam, ale jak co to napiszę ;) 30sek szukania ( z Directory ) no i proszę - mam CopyDirectory ;) Jak zacznę pracę nad programem to problem będzie rozpracować to ... :D
P-32172
« 1 »
  Strona 1 z 1