Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Co sądzicie o książce "Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!" ?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-08 15:15
Autor Wiadomość
mar3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Co sądzicie o książce "Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!" ?
» 2011-05-06 11:56:36
P-32736
kamillo121
» 2011-05-06 13:19:42
Nie miałem styczności z tą książką ale patrząc po spisie treści szczerze mówiąc do mnie nie przemawia taka literatura. Ogólnie wszystkie te książki które są pisane "prosty łopatologicznym" językiem nie powinny mieć miejsca w dziedzinie jaką jest programowanie/projektowanie(chyba, że masz dużo kasy i nie masz co z nią robić).
Jeżeli czytasz książkę np o cpp dział obiektowość (np język c++ Bjarne S.) i nic z tego nie rozumiesz to A: nie powinieneś tego jeszcze przerabiać, B: być może brakuje Ci słownictwa które można szybko uzupełnić za pomocą googl. Podałem książkę Bjarnego jako przykład bo innej nigdy nie miałem i nie potrzebuję szczerze mówiąc, w tej książce jest wytłumaczone to co być powinno a reszta to już tylko tok myślenia.
 
Książka którą podałeś ma w miarę obszerny zasób ale właśnie to, że jest pisana takim a nie innym językiem może nieco odstraszyć przynajmniej mnie(pewne kwestie mogą być pominięte ze względu na poziom itd) ale nigdy tej książki nie widziałem więc to tylko powierzchowna ocena. 
P-32739
absflg
» 2011-05-07 00:49:17
Nigdy z takową styczności nie miałem, ale "wymieszana w odpowiednich proporcjach wiedza, humor oraz wszystko wyjaśniające grafiki" brzmi dla mnie jak jakaś groźba wypisywania i rysowania na mój koszt głupot. A to, że niewiele mają wspólnego z literaturą fachową na poziomie sami przyznają w pierwszym akapicie opisu. ;)
P-32764
DejaVu
» 2011-05-07 23:38:43
Książka liczy 600 stron. Jedna strona normalnej książki ma prawie 10-krotnie więcej treści aniżeli to co można zobaczyć na pierwszych 19 stronach dostępnych 'online'. Wniosek z tego płynie taki, że około 60 stron to treść właściwa, z czego połowa zapowiada się na podejście humorystyczne, więc... kupować książkę do pisania tekstu, w której większość to obrazki i 'dowcipy' to raczej słaby pomysł :) Lepiej chyba po prostu kupić książkę poświęconą zarządzaniu projektami oraz dobrą książkę na temat obiektowości.
P-32818
vinterdo
» 2011-05-07 23:44:49
Można się z czegoś takiego uczyć, ale się z tego w 100% C++ nie nauczysz. Wiedzę z książek trzeba uzupełniać tym co wyszukasz w necie. Sam z książek się uczę, ale traktuje je jako zalążek wiedzy. Lepiej poczytaj kursy na necie, obiektowość ładnie jest wytłumaczona na wikibooks.
P-32821
mar3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-08 10:13:27
Książka liczy 600 stron. Jedna strona normalnej książki ma prawie 10-krotnie więcej treści aniżeli to co można zobaczyć na pierwszych 19 stronach dostępnych 'online'. Wniosek z tego płynie taki, że około 60 stron to treść właściwa, z czego połowa zapowiada się na podejście humorystyczne, więc... kupować książkę do pisania tekstu, w której większość to obrazki i 'dowcipy' to raczej słaby pomysł :) Lepiej chyba po prostu kupić książkę poświęconą zarządzaniu projektami oraz dobrą książkę na temat obiektowości.
Jaką byś polecił?
P-32831
DejaVu
» 2011-05-08 15:15:52
To nie książka jest istotna lecz włożone setki godzin w kodowanie. Jak już w innym wątku zostało napisane - książki dobrze poczytać by poznać jakieś tam techniki, niemniej jednak w programowaniu nie ma gotowych rozwiązań do każdego problemu. Poszukaj sobie książek zawierających opis np. wzorców projektowych. Szanse oczywiście na to, że zaczniesz je stosować z entuzjazmem są oczywiście marne, bowiem najpierw trzeba zmierzyć się z dużymi projektami by docenić niektóre rozwiązania programistyczne.
P-32845
« 1 »
  Strona 1 z 1