Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Książka o WinAPI

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-28 12:56
Autor Wiadomość
G.H.O.S.T.
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Książka o WinAPI
» 2011-05-22 12:00:04
Mówcie szczerze czy dla początkującego ta książka się przyda. Chciałbym z niej się uczyć.
http://helion.pl/ksiazki/tworzenie-aplikacji-dla-windows-od-prostych-programow-do-gier-komputerowych-pawel-borkowski,twapwi.htm
P-33319
McAffey
» 2011-05-22 13:22:37
Nie znam dobrze WinAPI więc po spisie treści nie powiem Ci co sądzę o tej książce, ale mnie odstrasza ta informacja :

Dev-C++ to zintegrowane środowisko programistyczne, którego niewątpliwym atutem są tzw. DevPaki, czyli rozszerzenia programu, pozwalające korzystać z różnych bibliotek, szablonów i narzędzi. Środowisko Dev-C++ wspomaga także pracę nad nowym projektem Windows -- gotowym kodem tworzącym okno z obsługą podstawowych komunikatów. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z wygodnym i funkcjonalnym środowiskiem, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych programistów.
P-33327
DejaVu
» 2011-05-22 13:47:52
Dev-C++ + zaawansowani użytkownicy = sprzeczność :P
P-33329
G.H.O.S.T.
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-22 14:41:01
@up
Wiem, że tam jest Dev-C++ na płytce ale nie jestem taki głupi, żeby go używać :)
Ja korzystam z C::B.

P.s.
Czy by były jakieś komplikacje między środowiskiem a książką chodzi mi oto, że jak będę korzystał z innego środowiska to czy będzie wszystko chodziło normalnie ? (kompilowało się itp...)

Książka mi się podoba, z wyglądu jest ekstra.
P-33330
McAffey
» 2011-05-22 14:44:17
Czy by były jakieś komplikacje między środowiskiem a książką chodzi mi oto, że jak będę korzystał z innego środowiska to czy będzie wszystko chodziło normalnie ? (kompilowało się itp...)
Z racji, że to jest dev i code::blocks, to raczej nie powinno problemów być, ale może Ci być niewygodnie, gdy np autor mówi co ustawić i w jakich opcjach deva, a w code::blocksie będziesz musiał szukać tego gdzieś indziej. Mimo wszystko raczej nie powinno być dużo problemów tego typu (moim zdaniem).
P-33331
G.H.O.S.T.
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-22 14:54:36
A ty jak byś wybrał ??? kupić czy odpuścić ???
I powiedz jakie byś poradził książki, takie aby łatwo było zrozumieć.
P-33332
DejaVu
» 2011-05-22 14:57:01
WinAPI samo w sobie nie jest łatwe. Jak już pojmiesz ideologię jego działania to później w sumie książka może być o tyle fajna, że będą jakieś ciekawe przykłady prezentujące np. jak zrobić prosty edytor tekstowy.
P-33333
G.H.O.S.T.
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-22 15:08:35
@DejaVu
Wiem w WinAPI ciężko się pisze ale dla chcącego nic trudnego :)
Wybrałem WinAPI głównie dlatego, że w internecie jak i w książce znajdę odpowiedzi na problemy, które są nieuniknione.

Gdyby było więcej informacji (polskich) o wxWidgets to prawdopodobnie by szedł w tamtym kierunku.

P.s.
Chyba kupię tą książkę :) (ładnie wygląda i cztery szóstki ma w ocenach)

EDIT:
Zostawię temat otwarty jeszcze trochę, może ktoś się wypowie.
P-33335
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona