Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

invalid operands of types '(...)' and '(...)' to binary 'operator<<'

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-29 23:22
Autor Wiadomość
Nessu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
invalid operands of types '(...)' and '(...)' to binary 'operator<<'
» 2011-05-28 15:29:39
Przepraszam że zaśmiecam, ale za nic nie mogę znaleźć błędu. Proszę o wytłumaczenie i w miarę możliwości napisanie (choć jeśli podpowiecie i wytłumaczycie dobrze, to i z tym nie będę miał problemu) w czym jest problem.
Błąd mam w 9 linijce, na dole napisałem, jak ten błąd wygląda.


1. #include <iostream>
2. #include <cstdio>
3. int main()
4. {
5.    std::cout << "\t tekst \"C:\\Hej\\ho.txt.\"" << std::endl;
6.    printf( "Uczymy sie \" pisac \t tekst C:\\Hej\\ho.txt. w stylu C\n" );
7.    printf( "\n\na tu konczymy zabawe" );
8.    std::cout << std::endl << std::endl << "zrob sobie przerwe :)" << std::endl;
9.    std::cout (  "=========="  << std::endl  "=  To proste! ="  << std::endl "==========" << std::endl "A jak to zrobic?" "n" "Koniec :) " );
10.
11.    return 0;
12. }
13.

A błąd to:
error:invalid operands of types 'const char [11]' and '<unresolved overloaded function type>' to binary 'operator<<'
P.S. Jestem nowy i zielony ;)
P-33590
Mrowqa
» 2011-05-28 15:35:54
Kodzik zamieszczaj w [ cpp ][/cpp]( bez spacji ) jeśli możesz :P Po co przy cout stosujesz nawias ? To nie funkcja ( a nie wiem czy ma przeładowany operator ). Zrób to tak jak w 8. czyli użyj operatora <<, ewentualnie między nawias a cout wstaw :P ( ale tego pewny nie jestem :P )

PS std::endl i ciąg znaków musisz oddzielić operatorem <<

czyli:
C/C++
std::cout << "==========" << std::endl << "=  To proste! =" << std::endl << "==========" << std::endl << "A jak to zrobic?" "n" "Koniec :) "; // "\n" ??
P-33591
absflg
» 2011-05-28 15:39:21
Kod wstawia się w znaczniki [ cpp ][ /cpp ].
Tu masz jak wykorzystywać strumienie wyjściowe: » Kurs C++ » Poziom 1Obsługa strumienia wyjściowego lekcja
P-33592
McAffey
» 2011-05-28 16:17:08
@Mrowqa i @absflg nie wstawiajcie tych spacji, tylko piszcie coś takiego : "\[cpp]\[/cpp]", a otrzymacie po prostu : "[cpp][/cpp]" (dzięki temu "\" tekst się nie formatuje).
P-33593
Mrowqa
» 2011-05-28 19:51:49
@up nawet nie wiedziałem :P dzięki :D
P-33601
Nessu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-28 20:56:42
thx wam wszystkim ;)
A teraz...
C/C++
#include <iostream>
#include <cstdio>
int main()
{
    std::cout << "\t tekst \"C:\\Hej\\ho.txt.\"" << std::endl;
    printf( "Uczymy sie \" pisac \t tekst C:\\Hej\\ho.txt. w stylu C\n" );
    printf( "\n\na tu konczymy zabawe" );
    std::cout << std::endl << std::endl << "zrob sobie przerwe :)" << std::endl;
    std::cout << "==========" << std::endl << "=  To proste! =" << std::endl "==========" << std::endl << "A jak to zrobic?" std::endl << "Koniec :)";
   
    return 0;
}
I znowu błąd! Też w 9 linijce. Poprawiłem jeden, pojawił się drugi. Masakra... :D
"error: expected ";" before string constant"
P-33604
SeaMonster131
» 2011-05-28 21:40:37
Przypatrz sie dobrze... A dokładnie tutaj:
std::cout << "==========" << std::endl << "=  To proste! =" << std::endl "==========" << std::endl << "A jak to zrobic?" std::endl << "Koniec :)";
P-33605
Mrowqa
» 2011-05-29 07:25:15
Widocznie nie przeczytałeś ani lekcji ani mojego wcześniejszego posta posta :P Od tego radziłbym zacząć ^^

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-33614
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona