Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] Pionowy toolbar

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-16 20:21
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] Pionowy toolbar
» 2011-06-13 19:55:48
Witam!

Jak zrobić pionowego toolbara ?? Specjalny styl ?? :P Jest to w ogóle możliwe :D ??
Jak przemieścić toolbara by nie był ciągle u góry ?? Wysłać odpowiedni komunikat ?

Szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem ;/

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34121
malan
» 2011-06-13 23:11:24
Poszukaj na msdn .
P-34126
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-14 20:33:13
Zbytnio dużo stamtąd się nie dowiedziałem :D W każdym razie znalazłem własne rozwiązanie.
Ustawiłem styl, żeby przyciski przechodziły do nowej linii, gdy dojdą końca okna rodzicielskiego ( będą przy prawej stronie :P ). Podczas tworzenia podałem uchwyt do okna głównego programu, a potem funkcją SetParent zmieniłem na kontrolkę STATIC. Dzięki temu komunikaty przychodzą mi do okna głównego, ale ( obojętnie czy przy tworzeniu, czy później zmienię rodzica ) okno jakby się nie odświeża. Konkretnie - jak najadę to pokazuje się ramka ( styl FLAT ), ale jak zjadę myszką to jest ponad. Jak przycisnę i puszczę to napis jest jakby pogrubiony. UpdateWindow w pętli komunikatów nic nie zrobił ... Co mam z tym zrobić??

EDIT:
co ciekawe - tak jak myślałem - ustawiając inną kontrolkę rodzica osiągnąłem cel :) LISTBOX się nadał :P
Takie króciótkie pytanie na boku - TBSTYLE_TRANSPARENT a TBSTYLE_FLAT - różnią się czymś ?? z czym trzeba użyć, a z czym nie wolno TRANSPARENT-a używać ?? bo mi jakoś nie robi tego co chcę :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34153
DejaVu
» 2011-06-15 00:37:14
1. Masz kurs WinAPI.
2. Masz MSDN.
3. Czemu ich nie czytasz? :)
P-34158
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-16 19:45:54
Czytam, czytam :) Myślisz, że skąd wpadłem na ten ( trudno to powiedzieć, ale: genialny :P ) pomysł :D A co do tego w edicie to się pytałem, bo w środę wyjechałem, a dziś przed chwilą wróciłem - po prostu nie miałem czasu ;/

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34198
DejaVu
» 2011-06-16 20:01:11
Eh... to dlatego był taki spokój... wyjedź jeszcze sobie gdzieś wypocząć ;p
P-34199
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-16 20:08:02
Stęskniłem się :P Musiałem wrócić :) Byłem na 'obozie przetrwania' :D Coś im się przypaliło w kuchni to dali nam rybę i kazali sobie zrobić ( dali TYLKO nóż, rybę, sól i 8 zapałek - reszta trzeba było samemu zdobyć na łonie natury :P - szczęście, że gościu zbierał siano po rozpaleniu ogniska ^^ ) :D I tak najbardziej podobał mi się tam paintball :P
heh :P
Żeby Cię niecierpliwić to 4 - 9 lipiec mnie nie ma :D Wrócę, ale oczekuję przyjęcia urodzinowego :P ( 10 lipca ^^ ). Może wolisz bym nie wyjeżdżał ?? :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34200
DejaVu
» 2011-06-16 20:17:40
AAAA! Superr :D Sio na wakacje, sio! :D
P-34201
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona