Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kilka pytań odnośnie Visual Studio C++

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-22 22:43
Autor Wiadomość
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kilka pytań odnośnie Visual Studio C++
» 2011-06-20 22:28:58
Witam! Może najpierw się wytłumaczę i przeproszę od razu ;) Nie chce śmiecić na forum drobnymi pytaniami o VSC++ i liczę że nagięcie zasady "jeden temat jeden problem" będzie możliwe. Ostatnio stanąłem przed dramatyczną decyzją a mianowicie zmianą środowiska Borland C++ Bulider na Visual Studio C++. Powody? Kilka. 1. BCB6 jest już trochę stare a jest to ostatnia wersja dostępna do legalnego użytku z możliwością publikacji aplikacji (oczywiście niekomercyjnie). Nowe zabawki tego typu nie mają wersji do użytku prywatnego więc mimo potężnej sympatii do BCB musiałem poszukać alternatywy. Alternatywą okazało się darmowe oraz do zastosowań komercyjnych Visual Studio C++ Expres 2008 (o ironio wersja 2010 na podobnych zasadach nie ma IntelliSense, co ją zdyskredytowało). Od razu poczułem różnicę - miejscami na plus, miejscami na minus.

A mianowicie moje pytania to:

1. W BCB aby aplikacja uruchamiała się na innych komputerach, które nie mają odpowiednich bibliotek trzeba było odznaczyć dwie rzeczy w ustawieniach projektu. Czy w Visual Studio wystarczy ustawić kompilację na Release aby osiągnąć ten sam efekt?

2. W BCB kliknięcie zielonej strzałki oznaczało kompilację wszystkiego i start aplikacji. W Visual Studio po ponad godzinie zabawy zauważyłem że tam jest to jedynie debbugowanie a efekt zielonej strzałki osiąga się przez F7, Ctrl + F7, F5. Czy istnieje możliwość przyspieszenia tego do jednego przycisku?

3. W BCB była ładna lista komponentów znajdujących się na formie. Nie mogę tego odnaleźć w VS, ktoś podpowie?

4. Teraz problem już typowo kodowy.
C/C++
textBox1->Text = textBox1->Text + " \r\n" + "<br/>" + " \r\n";
this->ActiveControl = textBox1;

Nie wiem czy tak się powinno dodawać tekst (ale nie ma Lines->Add(); i podobnego w sumie nic nie znalazłem... ) ale działa. Większym problemem jest druga linia. Cały kod jest buttonie, po kliknięciu chcę aby do textboxa dodał się tekst "<br/>" i on się dodaje, ale również chciałbym aby po tej operacji aktywną elementem stał się textbox, tak się prawie dzieje. Otóż poza tym że aktywnym elementem staje się texbox to również zaznacza cały znajdujący się w nim tekst, co jest przeze mnie niepożądane. Ktoś wie co zrobić?
P-34375
Mrowqa
» 2011-06-21 15:12:58
Ja za dobry nie jestem i zbytnio się nie znam, ale w VC++ 2010 Express jak naciśniesz F5 to się kompiluje i startuje ( możliwe, że coś się ustawiało :P ale ja instalowałem to wiele razy, a tyle razy na pewnpo nie grzebałem w ustawieniach :P )
O ile się nie mylę co to 'IntelliSense' to w VC++ 2010 Express to jest :P ( tzn. jak np. piszesz nazwę z jakieś przestrzeni nazw to ci podaje przy pisaniu listę zmiennych ( funkcji, itp ), masz opcję 'go to declaration / definition ' ( dwie osobno ), otworzenie pliku nagłówkowego ... i ( ku mojemu zdziwieniu ) nawet pliki zasobów można tam edytować :P ( tylko sobie samemu trzeba taki zrobić tzn. zrobić plik i zmienić mu rozszerzenie lub skopiować inny ). Profesjonalistą nie jestem, ale korzystam z VC++ 2010 i jestem zadowolony :P

PS nie sprawdzałem, ale podobno wszystkie programy kompilowane w VC++ działają tylko pod Windowsem :P

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34389
SeaMonster131
» 2011-06-21 15:20:52
1. W BCB aby aplikacja uruchamiała się na innych komputerach, które nie mają odpowiednich bibliotek trzeba było odznaczyć dwie rzeczy w ustawieniach projektu.
PS nie sprawdzałem, ale podobno wszystkie programy kompilowane w VC++ działają tylko pod Windowsem :P

Nie o to mu chyba chodzi. Możesz poszukać tutaj na forum, trzeba zmienić chyba rodzaj kompilacji, możesz też dołączyć specjalne *.dll (- czy jakoś tak :D). Nie pamiętam nazw, więc nie chce Cie w błąd wprowadzić. Ale tego typu tematu były już na forum.
P-34390
Mrowqa
» 2011-06-21 15:32:28
@up
ten PS nie odnosił się do punktu pierwszego :P

Co do tych bibliotek to one:
msvcp100d.dll
msvcr100d.dll
Są one wymagane jak kompilujesz w trybie debugowaniu :P Jak z release jest - nie wiem :P

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-34395
Elaine
» 2011-06-21 15:36:50
Według licencji Visuala nie można rozpowszechniać wersji debug biblioteki runtime.
P-34398
Mrowqa
» 2011-06-21 15:48:07
W release wolno bez tych bibliotek odpalić ?? :D
Właśnie odrzucam je do wszystkich moich projektów i na neta ... ;/

ehhh ...
P-34403
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-21 21:55:38
Mi pisało że IntelliSense jest niedostępne dla C++/CLI, właściwie to w dolnym lewym rogu pisze "Intellisense: Unavailable for C++/CLI"... Dużo ludzi pisze na internecie i w googlach że MS chce udupić C++ na rzecz swoich języków i dlatego nie udostępniło IntelliSense w 2010... Dziwne że masz :P

nazwa_controlki-> i w tym momencie na pasku dolnym się pojawia to info
P-34422
Mrowqa
» 2011-06-22 08:38:11
@up pisałem, że nie wiem co to jest, tylko się domyślałem :P

Mnie ciekawi jak będzie w przyszłości ... Czy C# wyprze C++ :P ?? Mam nadzieję, że nie ^^ Pożyjemy, zobaczymy :P heh :D
P-34433
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona