Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Javascript 3.0

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-23 23:33
Autor Wiadomość
diego997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
JavaScript 3.0
» 2011-06-23 16:39:09
Tam to pewnie sami wymiatacze gre to jedynie mógłbym zrobić w konsoli ;p Zaproponowałem jave script bo tam gry przynajmniej wizualnie fajnie wyglądają i około 2 lat temu trochę bawiłem się macromedią flash ale niestety tylko animacje chyba żadna sztuka ;p

P.S SeaMonster131 przejrzę sobie to forum ciekawie wygląda może odnajdę tam motywację :)
P-34496
kamillo121
» 2011-06-23 16:43:22

macromedią flash ale niestety tylko animacje chyba żadna sztuka ;p

To mogłeś zacząć używać AS a nie animacje tylko klepać.
P-34497
diego997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-23 16:48:49
A może tak jakbym skończył całą symfonie c++ to za co wtedy się brać, czy jeżeli ją skończę to będę wiedział :D ?

Kurcze nie lubię sytuacji kiedy nie wiem za co się złapać ;p

Doradźcie mi coś proszę i już was nie będę męczyć
P-34498
npHard
» 2011-06-23 17:16:51
Składnia JavaScripta jest bardzo zbliżona do C++ - różni się drobnymi detalami do których nie potrzeba studiować żadnego wybitnego kursu.
Fakt, składnia podobna ale różnic nie nazwałbym "drobnymi". Pierwsze z brzegu: klasy. W JavaScript nie ma takiego pojęcia, są za to prototypy, które umożliwiają tworzenie np. wspólnych metod dostępnych we wszystkich obiektach. Nie ma też czegoś takiego jak dziedziczenie. Inna sprawa to zasięg zmiennych. Kto zgadnie jakie będzie wyjście tego programu?

var zmienna = 1;
function funkcja()
{
   alert(zmienna);
   zmienna = 2;
   var zmienna = 3;
   alert(zmienna);
}
funkcja();
alert(zmienna);

Fakt, jeśli ktoś potrzebuje Javascriptu do szybkiego dodania kilku efektów na stronie, to wystarczy mu orientowanie się w składni + jQuery. Jeśli ktoś chce pisać większe, interaktywne aplikacje, a o takich chyba myśli kolega diego, to powinien poznać specyfikę języka. Javascript to dziwaczny język ale dający spore możliwości.
P-34499
absflg
» 2011-06-23 22:36:47
Porównywanie C++ do JS jest co najmniej nie na miejscu, bo żaden nie może wykonywać zadań drugiego. jQuery to tylko biblioteka do JS. DejaVu jak widzę namawia do nauki bibliotek w nieznanym sobie języku :) (Swoją drogą, patrząc na tematy na tutejszym forum o C++ jest to dość popularne podejście...) Do autora, jeżeli chcesz opanować jQuery (obejrzyj popis jego możliwości na ich stronie o tej samej nazwie) to potrzebna ci będzie znajomość HTML, CSS i składni JavaScript (nawet bez jakichkolwiek funkcji w nią wbudowanych). Nie ma on pojęć klasy obiektu, posługuje się hashami, obiektami singleton i domknięciami. Jako, że jest bardzo wysokiego poziomu, nie jest możliwe zarządzanie jawne pamięcią. Jedyne co upodabnia go do C++ to słowa kluczowe. Jeżeli ktoś mówi o ich wielkim podobieństwie to albo nie zna JavaScript, albo C++. Jeżeli programowałeś w Ruby to poczujesz się jak w domu. ;)

Jeżeli chcesz książkę do jQuery to polecam "jQuery 1.3 Wprowadzenie". Z moich doświadczeń z nią wynika, że jest w niej opisane wszystko wchodzące w skład głównej wersji.

//E
Proszę o litość dla moich oczu i usunięcie z nazwy tematu spacji w "Java script".
P-34529
akwes
» 2011-06-23 22:46:58
@absflg
nie koniecznie.

Np. Django to biblioteka Pythona, jednak prawie każdy kurs o Django jest jednocześnie kursem Pythona.

I z tego co kumpel się uczył JQuery wiem, że również od razu uczył się JQuery i JavaScript naraz.
P-34530
diego997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-23 22:58:01
Kurcze ale jaja pomyliły mi się nazwy nie chodziło mi o JaveScript tylko o ActionScript ;p

Ale teraz przynajmniej wiem co to jest ;p
P-34531
DejaVu
» 2011-06-23 23:33:59
@absflg: true - różnice są, ale podstawy zostają te same :) Nie sądzę aby autor tematu chciał zrobić nie wiadomo co skoro chce poznać nowy język, a nie doskonalić jeden by mieć faktycznie jakieś wymierne korzyści z danego języka :) Trochę ludzi się po prostu przez forum przewinęło przez te kilka lat i nie zdarzyło się jeszcze aby ktoś poszedł w innym kierunku i tam nagle osiągnął sukces, glorię i chwałę :P
P-34537
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2