Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pobieranie zasobu z pliku nie będącym plikiem wykonywalnym ani biblioteką dll (*.res)

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-27 19:49
Autor Wiadomość
asembler
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pobieranie zasobu z pliku nie będącym plikiem wykonywalnym ani biblioteką dll (*.res)
» 2011-06-27 19:01:51
Mam programistyczną załamkę gdyż całą klasę "Graphics" zbudowałem tak by jedna jej metoda była zależna od drugiej, jedna z tych metod jest główną metodą która łączy wszystkie inne metody w jedną całość, wczytując plik *.res w którym znajduje się grafika. WinAPI potrafi obsługiwać zasoby więc wykorzystałem do tego funkcje tej biblioteki jednak w metodzie łączącej wykorzystałem
C/C++
NCMODULE Graphics::NC_GraphicLoad( const char * NameFileNC )
{
    return LoadLibrary( NameFileNC );
};
 gdzie typ "NCMODULE" to
typedef HMODULE NCMODULE
Taka mała zamiana dla estetyki kodu ;-)
Niestety leń który mną steruje powiedział mi że na pewno zadziała mimo iż funkcja ta obsługuje pliki wykonywalne lub biblioteki systemu Windows i system wywala błąd. I teraz tak, zna ktoś funkcję w WinAPI która pozwoli wczytać moduł który byłby plikiem *.res, funkcja ta musiała by być typu HMODULE lub HINSTANCE by móc zwrócić uchwyt do tego pliku.

P.S Cała klasa jest dość obszerna więc nie chcę mi się jej przebudowywać
P.S Chodzi o coś takiego jak funkcja LoadResources(); jednak by można było otworzyć plik zasobów
P-34809
asembler
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-27 19:49:56
Ludu, radujmy się...
oto rozwiązanie w rozwiązaniu problemu chciałbym szczególnie podziękować programowi ResEdit to dzięki jego zdeasemblowaniu uzyskałem tą funkcję
P-34811
« 1 »
  Strona 1 z 1