Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Symfonia C++ i co dalej

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-01 20:59
Autor Wiadomość
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Symfonia C++ i co dalej
» 2011-07-01 16:42:32
Skończyłem czytać Symfonię C++. Opanowałem cały materiał i umiem się posługiwać tymi wszystkimi narzędziami. Co radzicie dalej? Myślałem o jakiejś bibliotece np. allegro albo WinApi. W WinApi siedziałem już jakiś miesiąc temu i znam podstawy tej biblioteki, ale mogę się w nią bardziej zagłębić:). Jak już radzicie coś konkretnego to poradźcie jakąś książkę albo kurs. Potem planuję kupić sobie Pasje C++.
P-35109
Dragonit
» 2011-07-01 16:52:00
Zastanów się teraz w jakim celu wykorzystasz tą wiedzę. Co chcesz osiągnąć za pomocą tego języka. Czy chcesz pisać gry, programy, nastaw się na odpowiednią bibliotekę i dąż do osiągnięcia wyznaczonego celu.
P-35110
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-01 16:57:47
Mam 15 lat i robiłem już różne rzeczy związane z informatyką, ale C++ podoba mi się najbardziej. Zawsze jak byłem mały bardzo mnie ciekawił sposób w jaki zrobione są gry. Jednak póki co to mi obojętne, czy będę pisał gry, czy programy. Ważne, żebym się czegoś nauczył i wykorzystał wiedzę jaką zdobyłem czytając Symfonię C++.
P-35111
Mrowqa
» 2011-07-01 17:24:14
Po Symfonii C++ radzę przeczytać Ci Pasję C++ ( kontynuacja Symfonii C++ ). Opisuje ona STL, szablony, wyjątki ... Na allegro chodzi po ok. 40zł.

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-35115
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-01 17:34:26
Chciałem jeszcze się w czymś pobawić przed Pasją C++ Mrowqa. Dzięki temu przećwiczę to, czego nauczyłem się w Symfonii. Kupię Pasje na pewno, ale za 1-2 miesiące.
P-35120
szyx_yankez
» 2011-07-01 17:37:43
Ostatnio QT polecają...
P-35122
Mrowqa
» 2011-07-01 20:59:21
@Dawidsoni też zamierzam zakupić pasję, ale wcześniej :P
Jeśli chodzi o praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej przy czytaniu Symfonii C++ - praktycznie wszystko jest dobre ( zależy co chcesz pisać :P gry, czy inne aplikacje ... ). W Symfonii C++ masz opisaną definicję języka.
Jak chcesz się uczyć jakiejś biblioteki - proszę bardzo, ale wtedy to już raczej ćwiczenia bardziej z wybranej biblioteki by to były ... Możesz np. do kilku rozdziałów ( np. konwersje, funkcje wirtualne ) wymyślić sobie rozbudowaną aplikację ( nawet pod konsolą!!! ) i poćwiczyć wiedzę w ten sposób :)
Ja nie czytałem Pasji C++ ( ale zamierzam kupić jak wrócę z wakacji* ). STL to naprawdę przydatne narzędzie, o którym szczerze mówiąc wiem mało ( dlatego nie korzystam z niego - a to bardzo pożyteczne narzędzie !!! - które w aplikacji, którą obecnie tworzę by się na prawdę przydało** ).


* specjalne przypomnienie dla DejaVu - 4 do 9 lipca mnie nie ma :) ale pewnie masz radochę ... to już od poniedziałku :P ale tu Cię zasmucę - wracam w sobotę :P ( mam nadzieję, że tą wiadomością nie podniosłem Ci ciśnienia :D )

** nie komentujcie, proszę. Wiem - czytałem o tym, ale wolę poczekać na Pasję - wtedy to już będę mistrzem w tej sprawie :P


Pozdrawiam,
Mrowqa
P-35136
« 1 »
  Strona 1 z 1