Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nowa wersja Dev-C++!

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-13 17:51
Autor Wiadomość
asembler
» 2011-07-10 13:22:05
@ison: znów ten stereotyp słabszego narzędzia

Wyciągnęliście mnie w dyskusję na którą początkowo byłem neutralny
P-35706
Elaine
» 2011-07-10 13:55:41
Pomnóż sobie to razy 100 pracowników firmy i porównaj z darmowym Linuksem
Mówiłem o systemie do domu, z firmami jest inna sprawa - przy zakupie hurtem takiej liczby licencji do firmy Windows jest tańszy niż proste "liczba stanowisk * cena domowej Windowsa".
Poza tym, w firmie musi być jeszcze ktoś, kto się całym tym sprzętem będzie zajmował - byli już tacy, co liczyli faktyczne koszty użytkowania systemów, wychodziło im, że Linux w firmie będzie... droższy niż Windows. :P

który jest imho znacznie przyjaźniejszy, bardziej profesjonalny i wygodniejszy dla programisty (i nie tylko)
Uzasadnij.

Jest świetny ponieważ ma przejrzysty interfejs, [...] pomimo wielu opcji jest bardzo intuicyjny
Subiektywne, ja bym się z tym nie zgodził.
wygodną autokorektę, podświetlanie składni, podpowiadanie
Visual w wersji Express też ma, tylko przeważnie działa nieco lepiej :P
I mam nadzieję, że CB porównujesz do tej darmowej okrojonej wersji Visuala
Oczywiście, porównywać z wyższymi wersjami nie ma sensu, z nimi konkurować może niewiele darmowych IDE - acz takie są, dziwię się, że nikt o nich nic jeszcze nie powiedział ;>
kupno VS za 3 kafle dla każdego pracownika to też jest niemało
W przypadku firm Visual (nie Express, tylko np. Professional) przeważnie kosztuje całe 0 złotych.

Mniej popularny?!
Tak, mniej popularny, liczby nie kłamią.
Prawie wszystkie profesjonalne serwery stoją na Debianie
Profesjonalne jak cholera, skoro używają Linuksa... Co z Mac OS-em (tak, ma wersję serwerową)? Co z wszelkimi BSD? Co z Solarisem?

ja bym nie zatrudniał takich 'pracowników' tylko normalnych programistów
To właśnie są normalni programiści, większość koderów jest dosyć kiepska i popełnia głupie błędy.

Między debuggerem GDB a VC++ jest przepaść :) Przynajmniej ja tak to oceniam, bowiem pracowałem koło roku na GDB i po przejściu Visual C++ milion razy wygodniej się pracowało. GDB ma swoje wizje, że czasami nie wchodzi w breakpointy, które postawisz w trakcie życia aplikacji. GDB nie wskaże Ci miejsca w którym kod wyleciał w kosmos bo np. zwolniłeś 2x ten sam wskaźnik.
Musiałeś używać jakiegoś starego, zabugowanego GDB, wersje obecne takich problemów nie mają. Jeśli IDE ma dobrą integrację z GDB to korzysta się z niego całkiem przyjemnie, Visual jest tylko trochę lepszy pod niektórymi względami, zaś pod innymi brakuje mu dużo do GDB :P
P-35710
m4tx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-10 14:31:15
Profesjonalne jak cholera, skoro używają Linuksa... Co z Mac OS-em (tak, ma wersję serwerową)? Co z wszelkimi BSD? Co z Solarisem?
Porównaj sobie, ile serwerów używa Linuksa, a ile MacOSa, *BSD, i Solarisa.
P-35711
DejaVu
» 2011-07-10 14:36:33
Cały home.pl stoi na serwerach opartych o system BSD :) Wiem, bo robiłem strony *.cgi :P Poza tym znowu zaczyna się dyskusja nie związana z programowaniem. Świat na poziomie administracyjnym jest inny niż na poziomie programisty. Tego się nie porównuje.
P-35713
Elaine
» 2011-07-10 14:37:07
Czy z popularności wynika profesjonalność?
P-35714
yoogi
» 2011-07-12 14:25:42
O ile się nie mylę to iOS to nic innego jak linuch to samo BSD nie wiem jak jest z solarisem, bo nigdy z tego nie korzystałem, ale pewnie to jakiś system z kernelem linucha.
P-35831
Elaine
» 2011-07-12 14:32:12
We wszystkich trzech przypadkach się mylisz.
P-35833
SeaMonster131
» 2011-07-12 14:38:25
A mówił ktoś Wam że o gustach się nie dyskutuje? Ktoś lubi Code::Blocksa, inny Visuala, a jeszcze inny wg nie używa IDE.
Ta "rozmowa" do niczego nie prowadzi :P
P-35835
1 2 3 « 4 » 5 6
Poprzednia strona Strona 4 z 6 Następna strona