Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dwa krótkie pytania. - tablice i tablice struktur.

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-15 10:56
Autor Wiadomość
jaupl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dwa krótkie pytania. - tablice i tablice struktur.
» 2011-07-15 08:58:45
Witam. Mam dwa krótkie pytania :
1. Czy gdy podczas używania tablicy struktur z trzema zmiennymi przypiszemy wartość dwóm pierwszym a trzeciej nie i będziemy chcieli wszystkie trzy wypisać, zaburzy to wyświetlanie wszystkich wartości, czy tylko ostatniej ??
2. Czy elementy tablicy mają z miejsca przypisaną wartość 0?? Czy też gdy nie przypiszemy im liczby to ich wartości będą nieobliczalne?? Chcę to wykorzystać do obliczania ilości pewnych elementów w programie. czy jest jakiś sposób żeby określić domyślną wartość wszystkich elementów tablicy, tak żeby nie musieć jej wypełniać po kolei??
P-35975
asembler
» 2011-07-15 09:57:02
1. Tylko ostatniej.
2. Wartości zdefiniowanych tablic bez ich deklaracji, będą miały wartość 0.
P-35976
SeaMonster131
» 2011-07-15 10:02:01
2. Wartości zdefiniowanych tablic bez ich deklaracji, będą miały wartość różną od zera.
Sprawdziłem teraz, skompilowałem pod GNU GCC Compiler i każdy element tablicy miał wartość 0. Nie wiem jak to jest pod kompilatorem od Microsoftu ;p
PS. Chodzi mi o tablicę zdefiniowaną globalnie :)
P-35977
asembler
» 2011-07-15 10:06:22
Sprawdziłem teraz, skompilowałem pod GNU GCC Compiler i każdy element tablicy miał wartość 0. Nie wiem jak to jest pod kompilatorem od Microsoftu ;p
PS. Chodzi mi o tablicę zdefiniowaną globalnie :)

Też kompilowałem pod GNU GCC i zwróciło mi wartości różne od zera, tablica jednak nie była zdefiniowana globalnie :)
P-35978
szyx_yankez
» 2011-07-15 10:41:42
1. Czy gdy podczas używania tablicy struktur z trzema zmiennymi przypiszemy wartość dwóm pierwszym a trzeciej nie i będziemy chcieli wszystkie trzy wypisać, zaburzy to wyświetlanie wszystkich wartości, czy tylko ostatniej ??
Co najwyżej wypisze jakieś śmieci z pamięci...
2. Czy elementy tablicy mają z miejsca przypisaną wartość 0??
Globalne tak, lokalne nie.
czy jest jakiś sposób żeby określić domyślną wartość wszystkich elementów tablicy, tak żeby nie musieć jej wypełniać po kolei??
C/C++
int a[ 10 ];
for( int i = 0; i < 10; i++ )
     a[ i ] = 0;

P-35979
jaupl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-15 10:56:00
C/C++
int a[ 10 ];
for( int i = 0; i < 10; i++ )
     a[ i ] = 0;

czyli wszystkie po kolei.

co do pierwszego pytania :
C/C++
gracz[ z ][ i ].kolor = naliczanie_kolor( losowa, i, kolory );
gracz[ z ][ i ].znak = naliczanie_znak( losowa, i, karty );
gracz[ z ][ i ].numer = losowa;
Gdy nie było ostatniej linii kodu to program wyświetlał wszystkie wartości .gracz i . znak takie same jak pierwsza. Natomiast gdy ta ostatnia linijka jest to wszystko jest dobrze - stąd moje pytanie, chcę się na przyszłość ustrzec błędów. ;p 
P-35980
« 1 »
  Strona 1 z 1