Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Znam troszkę c++ ale dalej...

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-23 20:06
Autor Wiadomość
Thud
» 2011-07-23 13:33:52
Aplikacje okienkowe - polecam wxWIDGETS.

Ci co się nie znają nie wiedzą ile w komputerach... lingwistyki i gramatyki. Ostatnio mogłem złapać się za głowę przy tym, jak zacząłem czytać dokumentację Pythona - jakieś notacje BFN, itp. itd.
P-36700
akwes
» 2011-07-23 14:06:56
Też pamiętam jak w liceum (teraz jestem w technikum) matematyczka powtarzała że przecież informatyka to matematyka. Wystarczyło zapytać czy potrafi napisać Hello World jako znakomita matematyczka. Oczywiście że nie potrafiła. Czyli matematyka != informatyka.

W grach używamy podstaw matematyki, ale bardziej pasuje określenie fizyka, bo to fizyka opisuje zachowanie świata wzorami. W programach okienkowych to matematyki prawie nie ma. Zresztą nie można mylić tej matematyki szkolnej z tą matematyką informatyczną. Ta informatyczna to wtedy kiedy masz kalkulator naukowi i internet i to Ci wystarczy aby rozwiązań każde zadanie, wtedy jesteś dobrym matematykiem informatycznym, bo umiesz kreatywnie myśleć i rozwiązywać problemy. Ta szkolna jest trochę inna, masz znać schemat, a programowanie jest schematyczne tylko przez kilka pierwsze godzin projektu :P 

Jeżeli chcesz się uczyć okienek to dobrze zapoznaj się z wskaźnikami, klasami i programowaniem obiektowym. Trzeba powiedzieć że najpierw C++ a potem okienka czy gry.
P-36704
mati1qazxsw2
» 2011-07-23 17:03:20
A ja polecam javę wraz ze Swing oraz AWT :) Bardzo prosto idzie stworzyć okienko i buttony na nim umieszczone :P
P-36740
SeaMonster131
» 2011-07-23 20:06:34
@marcin107 - te błędy wynikają z tego, że nie dodałeś jakiegoś pliku do linkera :p
P-36753
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2